Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKTV informatika 2016 Excel,...

OKTV informatika 2016 Excel, mit kell csinálni a bemásolt adatokkal?

Figyelt kérdés
Wikipédiáról bemásoltam az adatokat, viszont nem úgy jelentek meg Excelben, mint ott, és a feladat is írja, hogy állítsam be a típusát. Próbáltam beállítani néhánynak, hogy százalék/dátum/stb, de csak rontott a helyzeten. Mit kellene csinálni?

2017. nov. 12. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
miért wikipédiáról másoltad ki? menny fel az oktatási hivatal honlapjára onnét töltsd le a tavalyi feladatokat és ott van forrásként feltüntetve egy szöveges dokumentumban. azt másolod beileszted és voálá mőködik is
2017. nov. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Onnan töltöttem le magát a feladatot, és a feladatlapon írták, hogy az adatokat egy elmentett Wikipedia lapról szedjem le.
2017. nov. 13. 16:25
 3/10 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Melyik feladatsor ez konkrétan, mert így látatlanban nehéz bármit mondani.
2017. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Wordben dolgozd át a táblázatodat, utána szúrd be Excelbe. Ez általában eredményre vezet.
2017. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A tavalyi első forduló.


A Wordot megpróbálom majd, köszönöm.

2017. nov. 14. 05:48
 6/10 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Linkeld már be kérlek, mert nem tudom ebből, hogy informatika, vagy informatikai alapismeretek, közép, vagy emelt szint.
2017. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt az "OKTV alkalmazás kategóriája (11-12. osztály)". Gondolom, első forduló.

2017. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, az volt.
2017. nov. 15. 06:02
 9/10 Kőváry Orsolya ***** válasza:

Most már értem.

Úgy tippelek, hogy Magyarországon vásárolt és/vagy telepített számítógépet használsz.

Az egyik fő gond, hogy a magyar beállítások esetén a vessző számít tizedesjelölésre, a pont nem arra való, viszont ebben a táblázatban tizedesjelölésre a pont van beírva. Emiatt egy csomó adatot átvariál.

Beillesztés előtt az Excelben a Fájl / Beállítások / Speciális pontban a Rendszerbeállítások szerinti elválasztók használatánál vedd ki a pipát, a Tizedesjelnél a vesszőt írd át pontra, az Ezreselválasztónál lévő szóközt vesszőre, utána illeszd be az adatokat és állítsd vissza az elválasztókat tizedesnél vesszőre, ezresnél szóközre. Ezzel már egy csomó hibás adatot kiküszöböltél. Népesség és Terület oszlopban egyéni számformátummal tudod a számok mögé írni a "fő" és "m2" mértékegységeket. Az Alapítás oszlopban a dátumokat rendesen, az Excel számára értelmezhető módon kell beírnod, magyar beállításokat feltétlezve pl a 1953 Oct 1 helyett 1953.10.01 legyen,és ugyanígy az összes több dátummal. A dátumon kívül más legyen az adott cellában.

Ki kell törölnöd azokat a sorokat, amelyek duplázódtak a dátumnál beírt megjegyzések miatt.

Remélem innen már könnyebb lesz folytatni.

2017. nov. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, működött!
2017. nov. 17. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!