Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik szakot...

Szerintetek melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Most vagyok 13 éves, és mindenképpen a Kőbányai Szent László Gimnáziumba szeretnék menni. Csak annyi a probléma, hogy nem tudok választani kettő szak közül. Az egyik szak a magyar-olasz, a másik pedig a tömegkommunikáció. Anyukám nagyon erőlteti a magyar-olaszt, és minden más szakot kizárt. Kijelentette, hogy oda megyek, és kész. Ezzel nincs is probléma, hiszen nagyon érdekel a magyar-olasz, viszont a tömegkommunikáció is nagyon vonz. Csak ugye anyám hallani sem akar róla, mert "mi van akkor, ha megunom." Voltam nyílt napon, mind a kettő szak nagyon tetszett, és nem tudok közülük választani. Anyukám most nem zavaró tényező, mert tudja, hogyha a tömegkommunikációra akarok menni, akkor oda is fogok, és ez ellen nem tehet semmit. Itt csak annyi a baj, hogy én teljesen dilemmában vagyok, hogy hova menjek. Akik ezekre a szakokra járnak a Szent Lászlóban, tudnánk tapasztalatokat írni? Pl. Hogy miért szeretik, nagyon megterhelő-e, osztályközösség. Akik írnak azoknak nagyon megköszönöm, ugyanis teljesen tanácstalan vagyok :(


13.5/L


2017. nov. 18. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvel egyszerűen nem tudsz mellé lőni, én is azt ajánlanám!!!

Főleg, hogy a tömegkommunikációs szak nagyon blöffnek hangzik... biztos nem kapsz annyi pluszt az élethez, mint amit egy nyelv adna. Főleg, hogy a tömegkommunikáció nagyon kemény téma! Egy sima gimisnek meg egyszerűen nem tudnak olyan mélyen magyarázni.. hogy az tényleg hatásos legyen.

Nem hiszem, hogy mély statisztika és marketing kutatásokat tanulnátok majd ellépve az exceltől egy kicsit komolyabb programok irányába, mint akár az rstatistic

2017. nov. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Főleg, hogy komolyabb szinten már játszik az emelt matek is.

Na ezt biztos nem oktatják majd neked.


Szóval ne dőlj be a hangzatos névnek... válaszd a tuti biztost. A másikkal kitörölheted a feneked a végén, hiszen egyetemhez adna talán egy kis pluszt.. de ott is talán 1-2 tantárgyhoz az elején.

Amíg a nyelv meg végig kísér az életeden és sokkal fontosabb egy vállalat számára, mint az, hogy te anno gimiben tanultál valami ködös alap dolgot a tömegkommunikációról.

2017. nov. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
egyértelműen a magyar-olasz...a tömegkommunikáció egy rakás semmit nem ér, ne haragudj
2017. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a nyelvet ajánlom. Azzal mindig lesz jövőd, ha beszéled is - legyen csak erős B2. Akkor is elég lesz, ha érettségi után bármi miatt dolgozni kellene. A magyarral kitörölheted. Barátnőmnek egyetemi mesterképzése van belőle és olyan munkát végez, amit érettségivel is lehet. Ugyanazért a fiziért. És nem okosabb, mint egy intelligens, érettségizett ember. 5 év a semmiért...


Ha utálnád, nem javasolnám, de mivel szereted, én a nyelvet ajánlanám.

2017. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor az olasz-magyarra megyek😊 (feltéve hogyha felvesznek)😂
2017. nov. 20. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!