Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eszperantó on-line tanfolyamró...

Eszperantó on-line tanfolyamról tudtok îrni tapasztalatokat? Mennyi idő múlva tudok menni az elvégzése után középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Gondolkodom az on line tanfolyamon.Viszont a szóbelire hogyan tudok így felkészülni?Vidékről nincs időm bejárni oktatásra.Nyelvvizsgáznom kéne mihamarabb.(Nem kérek tanácsokat,hogy más nyelvet tanuljak,40 êves vagyok,most kezdtem el munka és család mellett a szoc.munkás szakot).

2017. nov. 21. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Elvégeztem az online eszperantó képzést, nekem nagyon hasznos volt. Tulajdonképpen autodidakta módon megtanultam a nyelvet középfokon kb. 5-6 hónap alatt. Nagyon sok kitartás és belefektetett munka kellett hozzá, de sikerült. Az interneten számos online teszt és gyakorló feladatsor is van fent. Javaslom a facebook-os eszperantó csoportokat. A szóbeli részét úgy érdemes gyakorolni, hogy keresel a közeledben valakit, aki szintén beszéli a nyelvet (többen vagyunk, mint gondolád), és vele gyakorolsz alkalmanként. Én úgy készültem a szóbelire, hogy diktafonra felvettem a szöveget, és visszahallgattam a kiejtésemet. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a szóbeli előtt 2-3 alkalommal voltam tanárnál, de csak a megerősítés miatt.Nekem első alkalommal sikerült az írásbeli és a szóbeli is. Sok sikert kívánok!

2017. nov. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az írásbeli online tanfolyam a szóbeli részre is felkészít. Csak a kitartástól és az időráfordítástól függ, hogy mennyi idő alatt sikerül megtanulni a tananyagot. Akár 2-3 hónap alatt is fellehet belőle készülni, tény, hogy akkor sok időt kell rászánni. Én csak a nyelvvizsga előtti utolsó két hétben kerestem fel egy eszperantó tanárt, különben csak az online tanfolyammal készültem a nyelvvizsgára. Sikerült. Meglehet csinálni. Ajánlom.
2017. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kemenes Rita válasza:
Én online tanfolyammal indítottam. Ha valóban minden nap szán rá időt az ember, hogy megértse, begyakorolja, akkor heti 1 leckénként az anyag elsajátítható. Mivel én is féltem a szóbeli résztől, beiratkoztam a rendes tanfolyamra is. Ott valójában már csak apróságokat kellett hozzátennem az előzőleg tanultakhoz, akadálymentesen vittem végig. Ezeket a kiegészítéseket, a beszéd gyakorlását, esetleges hibák korrigálását szolgálják a hozzá felajánlott személyes konzultációk, amelyek szerintem rendes tanulás mellett elegendőek is, viszont szerintem elengedhetetlenek. Autodidakta tanulás esetén könnyen elkerüli a figyelmet pl. egy-egy hang pontos kiejtése, vagy valamely szabály félreértelmezése. Ezek korrekciója a vizsgára elengedhetetlen. Nem kivitelezhetetlen, én pár éve június vége felé kezdtem, és októberben már vizsgáztam is, ami elsőre sikeres is volt.
2017. nov. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én annak idején a nulláról kezdtem el elsajátítani a nyelvet, és engem is nagyon sürgetett az idő, és csak egyszer tudtam próbálkozni, mielőtt a határidőm lejárt volna. Az online tanfolyam a legjobb döntésem volt. Játékos, élvezhető, könnyen kezelhető felület. Heti egy leckét vettem át (persze naponta min 1-2 órát még foglalkoztam a nyelvvel) plusz heti 1 alkalommal jártam egy külön tanárhoz és így 3 hónap alatt felkészültem a középfokú nyelvvizsgára és 85-90% közötti eredményeket értem el, pedig nincs igazán nyelvérzékem. Az online tanfolyam nekem abban is sokat segített, hogy tudtam ütemezni a tanulás folyamatát és jobban be tudtam osztani az időmet. Szóbelihez én mindenképp ajánlanám azért a tanárt, mivel vannak olyan apró dolgok, trükkök, amikben segíthet. Ha nincs időd bejárni, akkor lehet keresnék olyan tanárt, aki például skype-on vállalná az oktatásod.

2017. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatásod!Elkezdtem az on-line tanfolyamot:), nekem is nagyon tetszik, igyekszem tanulni, amennyire időm engedi.Azt gondoltam, ha átveszem a 12 leckét mindenképpen keresek egy magántanárt, aki felkészít a szóbeli részére is. Élek a lehetőséggel és havonta be fogok járni az eszperantó központba is.Egyébként nagyon tetszik a nyelv.:)
2017. nov. 25. 21:26
 6/6 anonim válasza:

Szilvási László: Sikeresen az eszperantó nyelvvizsgáig


[link]

2018. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!