Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok írni tapasztalatokat,...

Tudtok írni tapasztalatokat, élményeket, tippeket a középfokú nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyelvvizsgázni angolból, de még nem vagyok olyan szinten, hogy le tudjak tenni egy középfokút.

2016. nov. 13. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az euroexam-nel tettem le a kozepfokut. Szamomra a listening-je nehezebb volt, mint az IELTS, mert jo hatra ultettek, visszhangzott a hallgatosagi terem es egy kis radiot raktak a terem elejebe.

Nem tudom milyen kozepfoku nyelvvizsgat neztel ki magadnak(ha kineztel). Ha tudod melyiket, biztos vannak gyakorlo konyveik es ott tudsz gyakorolni.

Sokat segit ha sokat olvasol angolul(pl.:regeny-harry potter, cikkek-bbc, cnn..stb) es a sok film es sorozat is fejleszt.

Az en tapasztalatom a nyelvizsgaknal, hogy osszesegeben kimeritoek. Egymas utan reading, writing, listening eleg sok es egy kisebb kihagyassal speaking. Nagyon tudni kell koncentralni. Jo ha van vmi innivalo es valami ami felporget pl csoki, szolocukor. Ja es szinte mindig az elso valasz a jo! En mindig beleestem a hibaba hogy kihuztam a jot.

Hat igazabol ennyi lenne. Azert remelem tudtam segiteni:)

2016. nov. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Igazából már néztem több nyelvvizsgát is (Telc, Origo, BME), de sajnos egyrészt még nem vagyok B2 szinten, másrészt nem is nagyon vannak olyan ismerőseim, akik nyelvvizsgáznak/nyelvvizsgáztak.

2016. nov. 14. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!