Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Határon túli magyarként mi a...

Határon túli magyarként mi a teendő?

Figyelt kérdés

Határon túli magyar vagyok, de rendelkezem magyar állampolgársággal, a középiskolát már befejeztem. Szükségem lenne egy kis segítségre, ugyanis nem vagyok tisztában egyes dolgokat illetően az érettségivel és a felvételivel kapcsolatban.

Tehát:

- február 15-ig lehet jelentkezni az érettségire ? ( májusban kellene kiegészítő érettségit tennem, mert nem rendelkezem azokkal , amelyek szükségesek az adott felsőoktatási intézmény által előírtakhoz )

- februát 15-ig lehet jelentkezni felsőoktatási intézményekbe ?

Tudok jelentkezni úgy egyetemre, ha még nincs Magyarországon elismert érettségim ? Lehet később is pótolni a hiányzó dokumentumokat ( mivel májusban tenném le az érettségit ) ?

Ha tudnátok nekem ebben segiteni , akkor nagyon hálás lennék , mert nem tudok eligazodni e téren .



2017. nov. 26. 00:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a februári azzal szerintem ahogy esnek a hétvégék, lehet, hogy szokott lenni 1-2 nap etolódás, szóval ezt tartsd szem előtt, hogy lehet; de amúgy asszem, igen feb 15 szokott lenni általánosságban mindenképp a határidő mindkettőre, lehet, hogy mindig feb 15, azt nem tudom, de annak a környéke mindenképpen változatlanul marad, hogy feb 15 környéke. Júl 8, vagy 15, vagy 16, vagy 20 volt asszem a határidő, amíg mindent föl kellett tölteni, de csak akkor tudod ugye föltölteni, hogyha már addigra kézhez is kapod azt az adott doksit. Pl volt itt egy olyan eset, de ha neked májusban lesz az érettségi, akkor ez téged nem érint, talán Romániából akart jelentkezni magyar egyetemre, de ő júl 16-án érettségizett asszem, és akkor ilyen problémába ütközött, hogy akkor hogyan töltse fel júl 20-ig a dokumentumokat. Amúgy itt meg nyelvvizsgával szoktak lenni elcsúszkálások, hogy valaki elszámítja magát, mert nem kerül a kezébe akkor még a nyelvvizsgája, ameddigre föl akarná tölteni, mert határidő. Ja meg nemtom, hogy ez hogy van, pl talán Erdélyben van az is, hogy el lehet menni iskolában két irányba, de valaki csak matekot tanul, ha meg olyan irányba megy, akkor matekot nem , így pl matekból nem is érettségizik, ezt nem tudom, hogy akkor mi a helyzet, a teendő. Amúgy valószínűleg meg lehet oldani valahogy, az Oktatási hivatallal kéne talán asszem felvenned a kapcsolatot, vagy egy kiszemelt iskolával, ha pl neked nincs olyan tantárgyad, amit pl kérnek a felvételihez.
2017. nov. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2017. nov. 26. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!