Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem jön a diákigazolvány, mi...

Nem jön a diákigazolvány, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Érettségi után nyáron be kellett adni a diákigazolványom, helyette kaptam papírt, hogy még október 31-éig érvényes (ez most úgymond a diákigazolványom). Jelentkeztem a középiskolám OKJ-s képzésére (amikor a középsulit kezdtem még technikumnak mondták) és most oda járok szeptembertől. Azóta vissza kellett volna kapnom a diákigazolványom, vagy újat kellett volna, hogy adjanak. Most jelen pillanatban Október 24-e van és semmi hír a diákigazolványról, akárhányszor kérdeztem az iskolától, nem tudtak semmit se mondani, szóval most nincs diákigazolványom, csak az a papír, amin az van, hogy még október végéig érvényes a diákigazolványom. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor valami helyettesítő iratot elfogadnak Október 31-e után például a BKV jegyellenőrök, amit a sulitól kellene kérni, vagy megszívtam, és fizethetem a büntetést, ha alaposabban ellenőriznek vagy muszáj felnőttbérletet vennem? Mi ilyenkor a teendő, ha már a pótdiákigazolvány is lejár, de még mindig nem kaptam diákigazolványt?
2017. okt. 24. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Bemész az okj sulid titkárságára és kérsz egy ideiglenes diákot közben rákérdezel a diákodra.

Nem elkeyeríteni akarlak, de az egyik rokonom (7 osztály) elhagyta a diákját június végén, rögtön ment a titkárságra és csináltatott papírt. A múlt héten kapta meg az új diákját.

2017. okt. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Közben megjött a diákigazolvány, de köszönöm a választ. :)
2017. okt. 26. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!