Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Váltás 7 félév után?

Váltás 7 félév után?

Figyelt kérdés
Üdv. A 7. állami ösztöndíjas félévem fog letelni most decemberben, alapesetben most kellene végeznem, viszont néhány egymásra épülő tárgy miatt én ezt csak a 9. félévben tudom befejezni államvizsgával (nem szórakozásból csúszok, családi problémák adódtak – nem is magyarázkodom). A lényeg, hogy ezt a szakot sosem szerettem, szülői nyomásra írtam be jelentkezéskor az első helyre, ezt már többször megbántam és az én felelősségem, de mindegy is már, csak valamennyire le akarom írni a helyzetet, túl vagyok már lelkileg ezeken a dolgokon. Műszaki szakon vagyok (egy eléggé elvont ágában), és a mérnöki alaptárgyak döntő részét már teljesítettem (pl. matek, fizika, elektrotechnika, géptan stb..), és felvetődött bennem a szakváltás kérdése, mivel megtudtam, hogy ha egy éven belül átmegyek másik szakra, akkor nem kell visszafizetnem az eddig elhasznált félévek 50%-át sem. Szakváltás esetén valószínűleg a műszaki tárgyak nagy részét el tudnám fogadtatni, a kérdés, hogy jó döntés -e. Őszintén megvallva nem szeretnék még 1 évet + 1 államvizsgára való felkészülést eltölteni olyannal, amit gyűlölök, illetve kérdés, ha eddig ilyen érzéseket váltott ki belőlem, munkavállaláskor a szakmámban nem fog? Mindig a mérnökinformatikus szak érdekelt, viszont kíváncsi lennék több opcióra is, mi az aminek szerintetek jövője van, hogy tudom eldönteni fixen, hogy ez az ami érdekel (nem tanultam programozást), illetve, hogy mit gondoltok a kérdésről: van -e értelme a váltásnak (maradt 5 felhasználható állami félévem, a maradékot kifizetném, van keresetem, dolgozom az iskola mellett) vagy inkább szenvedjek fogcsikorgatva még 1 évet? Szeretnék megmaradni a realitás talaján és észszerű döntést hozni, a válaszokat előre is köszönöm. Bocsánat a sok vesszőért. Hehe. 22/F

2017. nov. 27. 00:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Milyen szakon vagy és milyenre akarsz váltani?
2017. nov. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Mi ez, mechatronika? Villany?


Szakmai gyakorlaton nem voltal meg? Szerintem az jo buli, teljesen mas mint a tanulas. Ott kozelebb vagy a szakmadhoz mint egy eloadason.


En fogcsikorgatva megcsinalnam azt az 1 evet, utana MSc-re vagy dolgozni ugyanugy mehetsz programozni.


Ha valtasz, mennyi felev lesz hatra? 3-4 talan hatareset nekem.

2017. nov. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha van pénzed, és tudod fizetni azt a kb két két és fél plusz évet amivel a váltás miatt hosszabbodik a képzés, akkor hajrá, annak nincs értelme hogy olyan szakon legyél amit nem szeretsz.
2017. nov. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

Géptan... programozás nélkül?

Gépészeten vagy mechatrón vagy? (válószínűbb az első)

2017. nov. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább folytatnám, megcsinálnám még azt az 1 évet, aztán MSc-re mennék mérnökinfóra. Lehet, hogy kreditpótlás kell majd hozzá. De szerintem még így is jobban megérné, mint elkezdeni mégegy BSc-t.
2017. nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Ahogy a fentiek írták, érdemesebb befejezni a gépész vagy mechatronikai mérnöki BSc-t, feltéve ha azon vagy. Utána simán elmehetsz egy csomó MSc-re vagy új BSc-t csinálsz ahol szintén el tudod fogadtatni a tantárgyaidat és a 7 féléves mérnökinformatikát 5-6 félév alatt el tudnád végezni. Állami féléved kevesebb lenne, de akkor most érdemes a tandíjra félre rakni.
2017. nov. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fejezd be, amit elkezdtél és utána tudsz még variálni, akár MSC-n, de ha már idáig eljutottál kár lenne bent hagyni a diplomát. Meg sosem tudhatod, hogy milyen problémák jönnek közbe és tudom, hogy hülyén hangzik, de szerintem diplomával a kezedben "biztonságosabb". 23/N
2017. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

Igen, ez gépész vagy mecha lesz, villanyon nincs géptan.

Csináld meg! Ha a matek, sziltan, statika, géptan megvannak, félig zsebedben a diploma. Műszaki alapdiplomával pedig nagyon sok irányba mehetsz mesterre, akár mérnökinfóra is. Most ezt végigsz*pod, elmész MSc-re, és 3 év múlva ott leszel egy piacképes mesterszintű végzettséggel, kismillió lehetőséggel. De mi van, ha ezt félbehagyod, elmész másik alapszakra, és az se jön be? Akkor ott leszel egy rahedli elpocsékolt félévvel, diploma nélkül...

Nem tetszik? Akkor mondok valamit. A többség rühelli. Mert sz*r. Mert sz*pás. Mert cumi. Mélytorkos. Lenyomják a brokit a manduláid közé, és csak azért veszik ki néha-néha, hogy meg ne fulladj, mert az túl könnyű lenne. Mert a faxod kivan, vért h*gyozol, és qurvára nem így képzelted el. Azt hiszed, egyedül vagy ezzel, öcsisajt?

Végig kell cumizni, nincs mese. A műszaki alapszak tipikusan olyan, hogy rengeteg féle mérnöki ismeretet el kell sajátítanod, keményen meg kell tanulni a szakma alapjait, egy olyan komplex látásmódot, problémamegoldó képességet kell kifejlesztened, amiből utána évtizedekig a jég hátán is megélsz. Mesteren már lehet jobban specializálódni, de az igazi, érdekes és értékes tudást majd a munkahelyeden szerzed meg, amikor egy műszaki projekten fogsz dolgozni. Szóval szorítsd össze a farpofáidat, és told le ezt a rohadt két félévet. Legyél MÉRNÖK, bazzdmeg!

;-)

2017. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Megfontolandó az Msc, amit mondtok, viszont lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatosan. Most ha elvégzem a jelenlegi szakom az +1 év és erre jön rá a legalább 3 év mérnökinfó, akkor 4 évig tanulok még, szemben a kb 2,5-3 évvel amit a mérnökinfóra szánnék, viszont én alapesetben nem terveztem Msc-t csinálni. Így is inkább a maradás az észszerű?

2017. nov. 28. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Az MSc már sokkal szakmaibb mint egy BSc ahol kismillió alapozó tárgy van. Egy MSc pedig 4 félév legtöbb helyen. Nem leszel lemaradva, csak oda kell tenned magad. A többség lehet nem végzi el a 2 év alatt de egyáltalán nem lehetetlen.

Mellesleg egy mechatrós ismerős szerint a fizetés szempontjából sem lényegtelen egy MSc-s szintű végzettség.

Nem tudom melyik szakon vagy, de ha gépészen akkor sok esetben a gépész BSc-vel csak üzemeltetni engednek, az MSc-seket veszik fel tervezni. Ebből is láthatod, hogy előfordulhat olyan helyzet amikor igenis számít hogy BSc-s vagy MSc-s végzettséged van.

Ha nem is folytatod ezt az irányt és nem gépész MSc-re mész szerintem akkor is több lehetőséged lesz az MSc-s mérnökinfóval mint a BSc-s párjával.

2017. nov. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!