Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistak, melyik a hasznos...

Egyetemistak, melyik a hasznosabb?

Figyelt kérdés

Eleg keves ido van egy zh-ra tanulni.

Ez csak egy pelda:

Van 100 oldal tanulnivalo.


1. Tisztessegesen megtanulsz belole 40 oldalt, de az ehhez kapcsolodo kerdesekre mind tudod a valaszt.


2. Atlapozod a 100 oldalt, es ossze vissza amennyit megjegyzel megjegyzel, amennyit nem, azt nem. Tehat lesz valami fogalmad mindenrol, de nem reszletes tudas.



Hogy latjatok, melyik a hasznosabb?



2017. nov. 29. 03:43
1 2
 1/11 Carragher_x ***** válasza:
6%
100 oldalt meg lehet tanulni egy éjszaka alatt legalább négyesre.
2017. nov. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Felületesen, de minel tovabb eljutni! De ne nagyon felületesen. A te példádban a 70-80 oldalt megtanulnam jobban, mintha a 100-at lapoznam. Mindenről legyen fogalmad magadtól, ez a lenyeg.
2017. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Egyszer-kétszer figyelmesen végig az egészet, majd pedig úgy kb a 70 %-át, a könnyebb részeket jobban.


A 40 oldal megtanulásával az a baj, hogy az még kevés. Ha arányosan nézzük, akkor abból nem lesz meg a kettes. Persze, ha tudod, hogy milyen kérdésre lehet nagyobb valószínűséggel számítani, és azokkal a témakörökkel kezded, akkor az is elég lehet.

2017. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves elso, aranyos vagy, ilyen valaszra is szamitottam, ezert irtam oda, hogy csak egy pelda... :D
2017. nov. 29. 14:09
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Mennyi időd van rá?

Hasonlóan vagyok,péntekig kell csodát tennem.:E

2017. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Nem vizsga előtt kell bele kezdeni a tanulásba és nem kell ilyen taktikákhoz folyamodnod.....


Amúgy szerintem az a legjobb ha átolvasod az egészet, hogy legyen egy alap képed a dolgokról majd megtanulod a dolgok 40-50 százalékát.

Magyarul a két opciód ötvözése, de ez csak akkor állja meg a helyét, ha egyátalán nem készültél eddig és rettentően kevés időd van.


(Amúgy mért pontoztátok le az elsőt? Nem szeretitek ha valaki keményen tud tanulni? Könnyű megoldást kerestek? -> Akkor mért jártok egyetemre? :S )

2017. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

mégis mennyi időd volt rá?

nekem ne mondd h tegnap adták fel azt a 100 oldalt

2017. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Emberek, ez a 100 oldal nyilvan csak pelda volt.

Istenem.

Annyira szeretem, hogy az ember kiir egy kerdest, es magyarazkodnia kell. Ha belekotni tudtok csak a kerdesbe, egyszeruen ne valaszoljatok, es ennyi...

Nyilvan sokkal tobbet kell tanulnom, mint 100 oldal. :)

Es ki irta, hogy egyaltalan nem tanultam?? :)

Szerencsere nem allok olyan helyzetben, hogy barmihez is kellene folyamodnom, egy egyszeru kerdes volt, de ugy latszik, nem mindenki kepes felfogni.

Es az elsot szemely szerint azert pontoztam le, mert nem volt hasznos a valasza. Vagy az a piros kez talan nem arra valo? :)

Az elso azt hitte, hogy nagyon okosat mond, es most aztan kioktat, de nem emlekeznek arra, higy narhol is irtam volna, hogy ilyen helyzetben vagyok. De mindegy is. Aki ertelmesen valaszolt, annak koszonom. :*

2017. nov. 30. 00:06
 9/11 A kérdező kommentje:
De mint latom, a hetes valaszolo is epp olyan buta. :)
2017. nov. 30. 00:09
 10/11 Carragher_x ***** válasza:
34%

"Az elso azt hitte, hogy nagyon okosat mond"

Nem, fiatal barátom, az első elolvasta a példádat és arra nem találta kielégítőnek a két általad felvázolt lehetőséget, mivel 100 oldalnál nem kell kompromisszumot kötni.


"es most aztan kioktat"

Nem oktattalak ki, azt éppenséggel most teszem.


"de nem emlekeznek arra, higy narhol is irtam volna, hogy ilyen helyzetben vagyok."

Én meg arra nem emlékszem, hogy bárhol is utaltam volna arra, hogy te milyen helyzetben vagy.


Összegzésképp: ha egy elképzelt szituációra alternatívákat szeretnél szavaztatni, akkor talán olyan szituációval kéne példálózni, amelyekben relevánsak az alternatíváid. 100 oldalnál nem azok. Azt meg had ne kelljen már nekem mindenféle telepatikus képességeket bevetve kitalálnom, hogy te valójában nem arra gondoltál amit írtál:D:D

2017. nov. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!