Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme programtervező...

Van értelme programtervező informatikus PhD-t tenni? A jó programozóknak még diploma sem igazán kell, pláne, hogy az országunkban az elméleti képzés a jellemző, nem a gyakorlati

Figyelt kérdés
2017. dec. 3. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha bent akarsz maradni az egyetemen kutatni, tanítani, akkor igen. Ha nem, akkor nem szükséges, az informatika területén kevésbé van szükség alkalmazott kutatókra, mint a természettudományos/műszaki területeken.
2017. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen sok lehetőséget nyújtó területen bent akarsz maradni az egyetemen apró pénzért kutatgatni akkor nem is tudok mit mondani :D


Amúgy meg lehet PHD-zni ezen a területen is. Kiváncsi lennék, hogy hányan választják ezt .

2017. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: PhD-s vagyok. Kb annyit keresek, mint egy junior fejlesztő. Csak én nettóban, mert ezek ösztöndíjak, ő meg adózhatja le a 40%-át.
2018. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát junior sincs már Bp-en 300 nettó alatt. Sőt 3 év múlva lehet, hogy karcolja a fél misit.

Ennyit lehet kutatóként kapni itthoni egyetemen?

2018. dec. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az ember jó projektekben van benne, és olyan helyen tanít, ahol fizetnek is érte, akkor a 300 nettó egyáltalán nem elképzelhetetlen, nekem is megvan.


Az persze igaz, hogy ennek egy része nem fix bér, szóval ingadozhat a pontos összeg. Az előnye viszont az, hogy a munkaidő a lehető legrugalmasabb.

2018. dec. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!