Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Van egy eléggé nagy problémám, mégpedig a tornaórával.

Eléggé béna vagyok, és egészen általános iskolában végig tesiztem. Nagyon ritkán voltam felmentve, de valahogy nem is fordult meg a fejemben hogy "felkéne mentenem magam"...

egészen közép iskoláig.. ugye itt már más emberek vesznek körül, komolyabban veszik a dolgokat stb...

9.-dik osztályban kb október vége óta nem tesiztem, ami sajnos egészen év végén a pótvizsgáig vezetett, ahol persze sikeresen átmentem.

Viszont, most megint nem tesizek, ebben az évben eddig tesiztem egyszer még szeptember elején, talán 6.-án ha jól emlékszem. Mindegy hagyjuk...

A lényeg hogy nem a tanárral, sem a mozgással sincs bajom!!


Most felhúzott szemöldökkel olvashatjátok hogy akkor meg mi az oka? ._.

Hát igen, sajnos nemrég jöttem rá, hogy valamiért nagyon kellemetlenül érzem magam vagyis úgy érzem mintha bármit tennék figyelnének, mintha azon lennének hogy kinevessenek. Persze tudom ez hülyeség hisz ők csinálják a dolgukat stb..de valamiért egyfajta "lámpalázam van" vagy "stressz" vagy "pánik" inkább pániknak nevezném de talán ezt én sem tudom...

Mások ezen nevetnek hogy nemár tényleg a tesi? hisz a legkönnyebb tantárgy, de nem tudok mit kezdenei..

Ma hozzám vágta a tanár, hogy épp egészséges vagyok, mármint mint kéz - láb törés vagy ilyesmi problémám nincs.

Viszont közel állok a cukorbetegséghez, és erre meg külön még sportolni kell, tehát azmiatt nem menthetnek fel. Arra hivatkozni nem tudok.


Ráadásul többször oda vágták a tanárok, hogy könnyű a tesi, kosárlabdázás, tollasozás..stb.. ami azért nem akkora "Kihívás"..és tényleg de ténylg nem szigoru a tanár sem. Csak velem van a baj..tudom.

És ma is az osztályfőnök hozzám vágta, hogy csak azért mentem át évvégén mert ő megkérte az akkori tesitanárt [azóta már más van] de vele se volt baj, és a mostanival sem.


És hozzám vágta hogy anyuékkal cseszek ki, elsősorban magammal, ne csináljak hülyeséget..

meg hogy ezzel félévi tesi vizsgát kell tennem, meg kirughatnak...stb..

és könnyen ... hogy is mondjam, magamra veszek dolgokat vagy hogy mondjak NEM SÉRTŐDÖM MEG, de könnyen kicsit elpityergek stb... igaz nem sírtam vagy ilyesmi, de állandóan ezen jár az agyam, és nem tudok tesizni..


aztmondják többen hogy pszihés oka kell hogy legyen menjek el pszihológushoz.. de ezzel mit tud kezdeni?

Felmenthet?..mármint egész évre kellene..:((

annyira félek ettől szinte remegek, és már reggel mikor felkelek csak a tesi miatt van a szoronságom, a félelmem, a "Pánikom" és..na.. értitek..


Most tudom sokan írhatjátok hogy : "Mi lenne ha tesiznél basszus?"...


De nekem ez nem megy olyan könnyen..annyira rettegek..valamitől :(



2017. dec. 4. 19:16
 1/4 A kérdező kommentje:

Jaj még annyi, hogy voltunk ezzel az okkal a házi orvosnál aki rendes, és kedves meg minden, de mondta hogy csak 2 hétig tud felmenteni, és fel is mentett de az is még november elején volt, szóval évi felmentést ő nem tud adni. Anyu gondolt arra hogy elmehetnénk maszek orvoshoz, de az meg nagyon drága, mármint kb 30-40 ezerér vizsgálnak meg + ha lefizessük... arra is plussz pénz, meg kérdés megadja-e...

ráadásul a lábammal volt probléma, nem törés meg ilyesmi, de volt rajt többször is zúzodás a jobb térdemen, és van róla pár papír valahol.. tudnék erre hivatkozni.. de ... milyen orvos fogadná el?.. :l

Vagy pszihológus feltud menteni...? :o

2017. dec. 4. 19:21
 2/4 anonim válasza:

Ami a legjobb megoldás lenne az az hogy elmész egy pszichológushoz.

Ő azon fog segíteni hogy leküzd ezt a félelmedet és ne így állj a tesihez.

Azt nem tudom hogy ő ad-e felmentést, de az állapotodon segíteni fog és úgy már fogsz tudni tesizni a későbbiek folyamán.

2017. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia, láttam korábban is a válaszod, csak sajnos nem volt időm nagyon válaszolni, így csak most tudok. Köszönöm szépen, hogy szántad rám, illetve a regényem elolvasására az időd, és köszönöm a válaszod. Végül nem mentem el pszichológushoz, nem merek elmenni, és őszintén mérges leszek ha csak rá gondolok hogy oda kell mennem... :/ Az számomra egy idegen hely, és az is marad, ez a véleményem róla. Na de vissza térve a válaszodhoz, pénteken azaz tegnap tesiztem, és megdicsértek, bár őszintén nem kellett sokat csinálni, hisz rövidített óra volt, és hamarosan szünet. 35 percig kellett kosárra dobni végül is. Kedden, és szerdán lesz még tesim, bevallom ha rá gondolok görcsbe áll a hasam, de legalább 2 alkalmat kell már csak kibírnom. Az utolsó órán azaz szerdán biztos megint könnyű óra lesz, lehet át se kell öltözni, de ebbe nem ringatom bele magam.


Kibírható remélem.:D Fú, na mindegy.

Köszi még egyszer. :)

2017. dec. 16. 23:39
 4/4 anonim válasza:

Jövőhéten tesin nem hiszem hogy nagy feladatokat csinálnátok, hiszen szünet lesz nemsokára és inkább játszani fogtok vagy át sem kell öltözni szerintem, bár ez iskola meg tanár függő...

Ezt a két csak napot kibírod.

Egyébként lehet hogy idegen hely a pszichológus meg miegymás, de neked segítségre van szükséged amit szakmabeli embertől kaphatsz meg, hiszen mi nem tudunk ebben segíteni.A pszichológus lehet idegen, de pont azért van hogy segítsen és rávezessen dolgokra.Gondolj bele, ha nem mész el és inkább visszariadsz akkor egész életedven szenvedni fogsz a tesitől és egyéb ilyen dolgoktól és nem fogsz sportolni sem.

2017. dec. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!