Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg a tanulást,...

Hogy oldjam meg a tanulást, ha egyszerűen megőrít, hogy nincs életem mellette?

Figyelt kérdés

Olyan,mintha iskolába járnék, minden 4.héten minden tantárgyból tetszet irunk, minden hétre 1-2 könyvet el kell olvasni, és szesszióban még vizsgázunk is.

Minden nap reggel 8tól este 4-6ig vagyunk. Ott tartok, hogy nemcsak hétköznap, de a hétvégém is abból áll, hogy végig tanulok. Sehova nem tudok elmenni, mert tanulnom,olvasnom kell. Ha mégis kimozdulok kicsit, akkor éjjeleket kell fenn legyek.

Hogy vészeljem ezt át? Még van ezen kívül 1 évem.


2017. máj. 27. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen iskola?
2017. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Főiskola. És ez számomra a felháborító. Egy angol nyelv és irodalom szakon vagyok.
2017. máj. 27. 12:06
 3/10 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy annyira nézik a hiányzást,mintha nem tudom mi lenne 2-3 után vonjàk lefele kurzusnál is a jegyeket.
2017. máj. 27. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Hát bocs, de tényleg szörnyű, hogy egy bölcsészszakon olvasni kell:)

Meg órákra járni:))


Viccet félretéve, nálam is ez van.

Mivel hétköznap az órák után már túl fáradt vagyok tanulni, hacsak nincs zh, akkor hétköznap nem tanulok, hanem minél tudatosabban igyekszem pihenni.

Cserébe minden hétvégét végigtanulok.

Fárasztó, de valamit valamiért - meg ugye úgyis jön a nyár:)

2017. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jézusom... komolyan az a baj, hogy tanulni kell? "Olyan, mintha iskolába járnék". Igen, főiskolára jársz. Ez ezzel jár, tessék megbarátkozni. Ez az angol nyelv és irodalom szak nem tiszta, most anglisztikán vagy? Gondolom akkor tudtad, hogy lesz irodalom is. Heti 1-2 könyv az normális dolog bölcsészszakon, nem is mondható soknak. És ez, hogy 2-3 hiányzás után lefelé nyomják a jegyeket... nálunk 3 hiányzás után bárhogy könyörögsz, megvágnak. De ez a normális, hiszen a szemináriumok bejáráskötelesek. Amúgy nem értem, miért választottad ezt a szakot, ha nem szereted? Én ELTE-n vagyok angol-magyar tanáris (két szakos!) és nekünk is rengeteg óránk meg vizsgánk meg beadandónk van. Persze, hogy fárasztó, de azért nem "túlélem" az egészet, a tárgyak többségét szeretem. Meg azért jut időm hétévente elmenni ide-oda, kétszakos létemre. Nem tudom, hova jársz, hogy ennyire nincs időd.


Mindenesetre ha már csak egy éved van akkor én nem paráznék, ha ennyit kibírtál ezt is ki fogod bírni :)

2017. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*hétvégente, nem hétévente XD
2017. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elhiszem,hogy kell tanulni, de egyébből nem áll az életem. Hétköznapom is ugyanúgy tanulással telik és érzem, hogy szellemileg kivagyok.

Itt meg persze nemcsak arról van szó, hogy tanul az ember, amennyi bír, hanem mint más mondtam, teszteket irunk mindenből minden 4, 8, 12.héten...

2017. máj. 27. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. március óta minden hétre jut egy zh, van, hogy kettő is. De senki sem siránkozott miatta. Ez a felsőoktatás.
2017. máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Te vállaltad a felsőoktatást, senki nem kényszerített rá. Az emberek itt már azért vannak, mert tanulni szeretnének, nem azért mert kötelezik rá őket mint a gimiben. Valamint jobb esetben olyan szakon vagy ami érdekel, nem olyanon ami a legmesszebb áll tőled, úgyhogy nem kéne ennyire megerőltetőnek érezned.


A témához visszatérve nekem sem egy leányálom azt látnom, hogy hazaérve a lakótársam a harmincadik filmet nézi meg a héten, még a takarításban sem veszi ki a részét, délutáni alvásokat tart, én meg este 5kor hazaérve kezdhetek neki tanulni, mintha nem fárasztott volna le eléggé az egész nap így is.. nem is értem az emberek hogyan tudnak még emellett dolgozni. De ha panaszkodok, attól nem lesz jobb. Ha már csak egy éved van hátra, akkor neked sem most kellene elkezdened. Gondolj arra, hogy munka mellett jobb esetben több szabadidőd lesz neked is, ezt én is tapasztalom a körülöttem élő ismeröseimnél.

2017. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

"angol nyelv és irodalom szakon vagyok"


A nyelvszakok a legkeményebbek közé tartoznak.

Amúgy [link] -ot használd, jó pldal.

2017. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!