Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PTE-MIK-en első évben milyen...

PTE-MIK-en első évben milyen tankönyvekből tanulnak?

Figyelt kérdés

Jövőre felvételizek a PTE MIK-re. Nem közvetlenül érettségi után vagyok, ezért arra gondoltam, hogy januártól elkezdek matekot ismételni az érettségi szintjének megfelelően, aztán meg belenéznék, hogy az egyetemen milyen témákra helyezik a hangsúlyt és kicsit előre olvasgatnék, gyakorolnék.

Az érdekelne, hogy a Műszaki matematika I., Műszaki áramlástan I. és a Műszaki ábrázolás I. tárgyak elsajátításához milyen tankönyvet ajánlanak az egyetemen vagy mit ajánlanátok ti? Van valami feladatgyűjtemény ezekből, amit érdemes megcsinálni?

Olyanok válaszát is szívesen fogadom akik nem pont ezen az egyetemen, de hasonló tárgyakat tanulnak.

Előre is köszönök minden segítséget!



2017. dec. 5. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A tantárgyi követelményekben mindig benne vannak a kötelező irodalmak. Ezt valószínűleg megtalálod a szak weboldalán.
2017. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Végigböngésztem már a honlapot, de sajnos külső látogatóként sajnos nem elérhető ez az információ, csak a tantervi hálót találtam meg.
2017. dec. 5. 11:18
 3/5 Vodafonelive ***** válasza:

Szia, ettől az évtől minden szakon megváltozott a tematika. A tantárgyakat elnézve környezetmérnöki, gépészmérnöki, ipari termék- és formatervező mérnökire jelentkezhetsz, ha ezek a tantárgyaid lesznek. Mondjuk az első félévben majdnem minden szaknak 80-90%-ban megegyezik a tantárgya, második-harmadik félévtől változik.

Ami most műszaki áramlástan 1. néven fut az valójában fizika. Műszaki ábrázolás régebben ábrázoló geometria néven futott, a műszaki matematika meg matek A/1 volt.

A matek1-ből nincsen tematika, de a másik kettőből van.


Ajánlott irodalom műszaki áramlástan 1-ből: Jegyzet, tankönyv, felhasználható irodalom: Tasnádi Péter, Skrapits Lajos, Bérces György Mechanika I. Dialóg Campus Kiadó; Giber János: Fizika Mérnököknek I.-II., A műszaki fizika alapjai, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem TTK, 2002; Budó Ágoston: Kísérleti fizika, Budapest Tankönyvkiadó, 1991.; Holics László: Fizika, Budapest, Műszaki Könyvkiadó, 1992.


Műszaki ábrázolás 1-ből: Jegyzet, tankönyv, felhasználható irodalom:

Kötelező:

Regőczi Márta: Ábrázoló geometria – PTE jegyzet

Gonda-Szalczinger: Gépészeti alapismeretek segédlet– Veszprémi Egyetemi Kiadó 1998

Dr Éltető-Borbélyné-Kapolkáné: Géprajz gépelemek segédlet (PTE jegyzet)

Ajánlott: vonatkozó műszaki szabványok

2017. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 2 éve végeztem gépészmérnökin, nekem elég volt az a jegyzet amit magam írtam az előadások alatt.
2017. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)
2017. dec. 6. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!