Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó ötlet vizsga előtt nyugtató...

Jó ötlet vizsga előtt nyugtatót bevenni?

Figyelt kérdés
Nagyon jól tudok mindent, de félek, hogy vizsgán nem fog eszembe jutni semmi és jól leégetem magam. Jó jegyet akarok kapni, gondoltam vizsga előtt veszek be egy nyugtatót, hogy ne stresszeljek. A nyugtatótól le fog lassulni az agyműködésem és azért nem fogok tudni semmit?
2017. dec. 5. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ne szedj semmit, amit egyébként nem szedsz.


A stressz a megküzdést segíti, felpörget, javítja az agyműködést :)


A "rágörcsölés" viszont káros, amikor magadra figyelsz aggódva és nem a megoldást keresed. Hasonlat: amikor a földön van egy 10 centi széles palló, akkor probléma nélkül átmész rajta, de ha két 10 emeletes ház között, akkor görcsös lesz a mozgásod a félelemtől és leesel. Ezen nem segít a bódító típusú nyugtató, mert akkor is leesel, csak más okból :)

2017. dec. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet. Egy szaktársam próbálkozott ezzel, 1-2 órával a vizsga előtt vett be valamit majd mire oda került, hogy produkálni kell teljesen elálmosodott, alig bírt figyelni. Ha már vettél be korábban, tudod milyen hatással van rád talán vehetsz be, csak sajnos ez nem megoldás. Nem szedhetsz folyton nyugtatót, csak mert ideges vagy egy vizsga miatt.

Ha szóban kell felelned akkor sincs gond, ha látják hogy izgulsz, félsz próbálnak megnyugtatni. Rosszabb ha belassulsz és azért nem tudsz jó jegyet szerezni. Inkább próbálkozz akkor valamilyen nyugtató hatású teával vagy vannak légzéstechnikák, neten tuti találsz valami alternatívát a nyugtató helyett

2017. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vizsga előtti este vettem be egyszer, mert sosem tudok ilyenkor aludni és egy olyan tárgyról volt szó, ami diplomaátlagba számít, ami akkor eléggé fontos volt nekem, sokat is tanultam rá. Úgy kiütött, hogy nem keltem fel az ébresztőre (vagy igen, csak kinyomtam és nem emlékszem), 2 órával vizsga kezdete után ébredtem fel magamtól, és mivel ez volt utolsó vizsgaalkalom abban a félévben, csúszok is miatta 1 évet.

Szóval elég durva hatása tud lenni kevésnek is, ha nem szeded rendszeresen és nem vagy hozzászokva.

2017. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez borzasztó. Inkább nem veszek be semmit. Azért félek ennyire, mert a nagy stressz hatása alatt nem tudom következetesen kifejteni a tanultak, beszélek összevissza, mintha nem tanultam volna semmit. Itthon mindent tudok, vizsgán meg szórványosan és összevissza jut eszembe (szóbelin).
2017. dec. 5. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktak hagyni időt felkészülni? Nálunk általában van kb 10 perc megírni a vázlatot, hogy miről akarunk és hogyan beszélni. Én is nagyon szoktam izgulni, általába pár percig nem írok hanem próbálok lenyugodni és összeszedni a gondolataim majd utána felírom a címszavakat. Ha látják hogy írtam tudják hogy csak izgulok, nem szokott ebből baj lenni. Szerencsére elég megértőek a tanárok. Igazából minél több ilyen alkalmon áttesel idővel annál könnyebb lesz. Volt hogy már kb 200 embernek kellett előadást tartanom, nekem ez után sokkal könnyebb volt egy sima szóbeli felelet. :D


Amúgy pl [link] ilyen cikkek vannak, ezekben találhatsz hasznos tippeket. Vagy nézz utána relaxációs technikáknak. Nekem kiskoromban voltak pánikrohamaim, akkor főleg a légzés technikák segítettek vagy ha mást kellett csinálnom (nem emlékszem hogy volt már de valamilyen betanult sorrendben kellett a hüvelyujjamhoz érinteni a többit és ez segített lenyugodni). Ha nagyon rossz a helyzet a teák is segítenek, pl kamilla, borsmenta. Ezeknek is van nyugtató hatása, de kevésbé erősek mint a nyugtató bogyók. Esetleg vizsga előtt pár nappal teszteld milyen hatással van rád. Inkább teát igyál mint nyugibogyókat szedj :)

2017. dec. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha lesz idő összefoglalni legalább a vázlatot, akkor nem lesz probléma, de nem tudom, hogy hogyan fog zajlani ez a szóbeli. Lesz, ami lesz. Úgysem tudok elmenekülni a vizsganap elől. Sajnos.
2017. dec. 6. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!