Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magadtól tanultál meg olvasni?...

Magadtól tanultál meg olvasni? Ha igen, körülbelül mikor, és hogyan? Mi miatt "döntenek" úgy egyes gyerekek hogy suli előtt megtanulnak?

Figyelt kérdés
Nem beképzelten egózni akarok, csak kíváncsi vagyok mennyire gyakori ez:) Én olyan 6 éves koromban kérdezgettem a betűket és egyszer csak összeolvastam őket. Emlékszem az első a GOLF felirat volt a pizsamámon:) Amúgy most 20 vagyok, lány.
2010. jún. 2. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Én számolni tanultam meg, és nem én döntöttem, hanem nagyapám döntött így helyettem (5 évesen az ember nem dönt el sokmindent) :)


Egyébként valszeg mindegy volt, hogy már akkor tudtam, mert utána oltári lusta gyerek voltam, és egy grammot nem tanultam iskolán kívül matekból, de pont elég volt az a 3-as / 4-es átlag, amit ezzel elértem.

Aztán érettségin kifogtam egy olyan tanárt, aki csak az elégtelent ismerte, ezért sem tanultam semmit, buktam is folyton. Év végeken / érettségi előtt átrágtam ismerőssel a dolgokat, végül 4-essel végeztem. Mivel sokan jártak így, a tanárt elővették, úgy tudom, hogy köv. évben már nem tanított :D

2010. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egy kezdetleges szinten tudtam olvasni iskola előtt, ez úgy működik hogy a gyerek mikor már iskola előtt áll kezdik érdekelni hogy mi aza sok felirat amit mindenhol lát és így egyszerű módon elkezdi megtanulni, ha még nem érdekli milyen feliratok vannak és csak játszani akar azokat általában nem küldik el iskolába csak egy év múlva , én is évvesztesként mentem
2010. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos amikor elsobe mentem mar gyakorlatilag tudtam olvasni. Nem folyekonyan persze, de a betuk 99% at kb felismertem. Azt hiszem a ly ny dz dzs ment nehezen, valamint eleinte nehez volt a n es az m elkulonitese.

Szamolni 100ig tudtam, de csak osszeadni es csak ket tagut. Ezzel magasan a korosztalyom felett voltam, ami elesben vezetett elobb jobb jegyekhez, kesobb lustasagbol es hanyagsagbol eredo rosszakhoz. Mire belattam h nekem is tanulnom kellene mar potolnom is kellett :)

2010. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5 éves voltam kb. amikor elkezdtek érdekelni a betűk. Ez nagyrészt két dolognak volt köszönhető. Az egyik, hogy akkor ment a tv-ben a szerencsekerék :) a másik, hogy a szüleim akkor diplomáztak és vagy a könyvek fölött lehetett megtalálni őket, vagy nagyban írták a diploma munkájukat. Így sokszor odatelepedtem hozzájuk az asztalhoz és próbáltam utánozni a krikszkrakszokat amiket írtak, hogy én is olyan elfoglalt és komoly lehessek, mint ők.:) A nyomtatott betűk már mentek, aztán elég sokat voltam a nagyszüleimnél amíg anyáék vizsgáztak, meg ilyesmik úgyhogy a nagyi tanított meg olvasni. 6 évesen mentem suliba, mert nem vagyok év vesztes, addigra ki tudtam hámozni a szavakat.
2010. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában az olvasást iskola előtt nem a gyerek erőlteti, hanem a szülő. Vannak szülők, akik úgy gondolják, hogy a gyerek nehogy lemaradjon, így megtanítják olvasni, foglalkoztató füzeteket vásárolnak nekik és már az iskola előtti nyáron gyakorolják a szép fecskebetűt.


Az unokahúgom kb. 5-6 éves volt, amikor a Tesco-s szatyorról lemásolta egy papírra a feliratot, de olvasni nem tudott. (S szerintem jól van így, hogy nem tanult meg előbb. Igaz, most nehezebb neki, nem nagyon szeret olvasni, de akkor még jobban utálna)

Viszont volt olyan, hogy kezébe vette a mesekönyvet, kinyitotta és elkezdte olvasni a mesét. Mindenki azt hitte, hogy tud olvasni a 4-5 éves gyerek, mert pont akkor lapozott, amikor kellett, s ugyanazt olvasta, ami le volt írva. (ENnek oka, hogy annyiszor hallotta már azt a mesét, hogy fejből tudta :D

2010. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!