Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekek megtanulnak önállóa...

A gyerekek megtanulnak önállóan elaludni, vagy úgy kell tanítani őket?

Figyelt kérdés
A 10 hós fiam szopizva alszik el. Ha lerakom a kiságyba ébren (de fáradtan) csak sír. Olvasom itt, hogy több órás tortúra hetekig, amíg rászoktatják az anyukák a babákat az önálló alvásra. Ez az egyetlen mód, vagy idővel maguktól is elaludnának, ha nagyobbak és okosabbak?
2009. jún. 11. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Rá kell szoktatni, illetve le kell szoktatni magadról. Szépen lassan, fokozatosan.
2009. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Természetes, hogy elaludnának és el is alszanak. Az álmosság egy természetes fiziológiai folyamat, hiszen ha megvonnák, az a halált jelentené. Elalszik a baba akkor is, ha fáradt, sokat mozog, vagy esetleg sírdogál. Tehát előbb-utóbb mindenféleképpen elalszik. Nyugtasd meg, de ne aggodalmaskodj feleslegesen!
2009. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Ez a probléma az én kislányommal is.Régebben se volt valami jó alvó,de amióta fel tud állni azóta aztán csak cicin vagy ringatva és ölben hajlandó elaludni. :(

Hiába próbáltam ezeket a tanítós módszereket ő addig üvöltött és sírt míg be nem mentem hozzá. :(

Szerintem vannak babák akiknél nem válik be sok módszer.

Mi sem vagyunk egyformák így ők sem!!!!

Én próbálgatom néha hátha már sikerülne egyedül is elaludnia de csak túlpörgeti magát és akkor rosszabb minden :(.

Szóval amíg bírom addig ez lesz és ha már megérti amit mondok neki akkor lehet,hogy ezt is megtanulja majd.

Szóval kitartás nem vagy egyedül a problémáddal, és én is várom a jó ötleteket!!!

11,5 hónapos kislány anyukája

2009. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, és várom az ötleteket, hogyan lehet kíméletesen ránevelni a babát az önálló alvásra. Nálunk a leteszem és hagyom nem jött be, mert vagy sír, vagy ha ott maradok vele, és éneklek, simogatom, stb. akkor pedig azt hiszi,játék van, és feláll, mosolyog, gügyög, stb.
2009. jún. 11. 21:16
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
2009. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

mi most vagyunk a "tanítgatás" közepén. az ok, h nem ringatom, beteszem a kiságyba. de nem hagyom ott.

eddig az ölemben volt, most sem hagyhatom magára, én ezt gondolom...

szóaval beteszem, énekelek, símogatom... ha sír, akkor kiveszem, dajkálás és vissza. ma este már nem volt gáz... du lebontotta a házat...

1 éves a fiam.

2009. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
Szia! Az én okoskodo véleményem:csak azért nem jött be nálatok mert te nem jól csináltad ( bocsi)soha nem a gyerek a híbás felnött nevel rossz technikával.Több olyan oldalt olvastam már ahol a gyereket gondolják problémásnak csak a szülö (én is) salyát maga híbáját nem érzi nem ismeri fel így nem tudja a gyereket a helyes utra terelni.A gyeek nem tudja a helyes döntést.A nevelési tanácsadóba is a szülönek adnak ötletett hogyan tovább és a tanár a gyereket ,helyesen terelgeti segít a szülö munkájába.
2009. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
és mi lenne a te javaslatod?
2009. jún. 11. 21:27
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is a tanításban vagyok.2.napja próbálom a ringatás mentes altatást.Én így tettem:napközben általában 2,5óra fenllét után álmosodik el.így lefektetem magam mellé(jobb esetben összeér a szoptatással)és kicsit símogatom a hátát,mert általában elfordul a fal felé a játékokhoz,vagy annyira szorosan bújik.És én is úgy teszek(fontos a légzés).mintha aludnék,és lám 5-10 perc múlva már nem szöszmötöl,hanem békésen alszik.Tegnap este macerásabb volt,hiába volt hulla fáradt,már majdnem elaludt a cicin,nem bírtam berakni az ágyába.Állandóan keservesen sírt,amint fölvettem abba hagyta.Így azt csináltam,hogy egy percet hagytam sírni,közben beszéltem hozzá...,majd kivettem,megnyugtattam,és vissza...20perc után letettem az ágyra(amin szoptatom)megitattam varázsitatóból,cumit kapott és simogatás közben elaludt.Megnyugodva,nem sírva.

Ma már könnyebb volt,nem is sírt,csak forgolódott.

2009. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
21:26 vok. akinek a válasza 0 % ér! Egyéniséged töl is függ !Töbnaprol szol most ez a te feladatod. Mindig ugyanazokat a szavakat használd ugyan azokat a mozdulatokat mindgi finom hangon kedvesen mert most mutatnod kell hogy ez a kiságy kedves hely biztonságot nyujt. Nem tévesztesz! Féjed belekell hogy egyezzen csak ugy fog menni!Legfontosabb hogy este és nappal is egyedül aludjon el, esti mese bucsu után. Nem fog rögtön sikerülni , sírni fog víssza mész csak szoval nyugtatod röviden beszélsz neki , kimész és ujbol be. Semmi puszi ölelés csak kedves rövid beszéd . Ez így megy éjjel nappal. Mutatod hogy biztonsságba van semmi csunya beszéd te vagy a példaképe! Én már büszke vagyok magunkra nagyon jó alvo lett a gyerekem!Kítartás! kb. 2 hét de nem minden nap fog sokáig sírni változo.Nappal kezd !Bocsi a helyes írási híbáért!
2009. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!