Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan dönthetem el, hogy...

Honnan dönthetem el, hogy nekem való-e a phd?

Figyelt kérdés

Még csak alapszakos vagyok, azon is másodéves. Egy ideje gondolkodom azon hogy vajon mi lenne jobban nekem való, egy "hagyományos" munka vagy maradni az egyetemen phd-n. Tudom hogy még korai a kérdés de mostanában egyre jobban foglalkoztat.Vannak phd-s ismerőseim, az alapján amit tőlük hallok tetszene lehet a phd , de tudom hogy nagyon nehéz. De az sem biztos hogy teljesen szeretném. Talán főleg a tanítástól félnék , amennyiben azt is kellene csinálnom. A kutatás részétől kevésbé tartanék.Egyébként a fordítói állás lenne a másik amit megcéloznék , mert szeretek fordítani.Szerintetek idővel el fogom tudni dönteni hogy a 2 közül melyik való nekem jobban? Lehet hogy mindkettő?

Tdk-ra fogok jelentkezni valószínű. Ez gondolom már adhat egy alapot mivel a phd-hoz is előnyt jelenthet és tudományos munka.

Ha esetleg vannak itt doktoranduszok : ti hogyan döntöttetek?


2017. dec. 8. 21:05
 1/7 A kérdező kommentje:

Persze azt tudom hogy egy doktori iskolába eleve nem vesznek fel csak úgy , hanem vannak követelmények.

Az én kérdésem inkább az , hogy vajon honnan tudjam meg , egyáltalán illene-e hozzám , menne-e nekem..

2017. dec. 8. 21:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek PHD-re, az még korán sem jelenti azt, hogy végleg ott maradsz az egyetemen. Az csak eggyel magasabb végzettség az adott szakon. Hogy neked feküdne-e, az leginkább azon múlik, van-e olyan téma a szakodon belül, aminek a kutatására, és az arról szóló disszertáció megírására szívesen áldoznál éveket. A fordítóit meg mindenképp érdemes elvégezni, amíg nem jutsz a ranglétra tetejére (prof), ami ugye ha sikerül állandóra ott maradnod, akkor is sok-sok év, nagyon jól fog jönni a kiegészítés, amit fordításokkal keresni tudsz.
2017. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen úgy egyáltalán azon gondolkodtam , hogy egyáltalán érdemes lenne-e belevágnom egy doktori képzésbe később.

Egyébként nyelvszakra járok és fordítói mesterszakra mindenképpen szeretnék menni, remélem sikerül is majd.

2017. dec. 8. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni. Ha belevágsz, és nem tetszik, semmi nem kényszerít, hogy végig is csináld. Viszont ha ki sem próbálod, sosem derül ki, hogy való-e neked. Egyébként ebből a szempontból a szakdolgozat vízválasztó lesz. Ott kipróbálhatod kicsiben, akarsz-e százoldalas tanulmányokat írni. Milyen szakon vagy?
2017. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyelvszakra járok. Angol - francia.
2017. dec. 8. 21:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Az szuper párosítás, éhen halni tutira nem fogsz. ;) Kívánom, hogy talákd meg, amit a legnagyobb örömmel csinálsz! Ki kell próbálni, amit csak lehet! :-)
2017. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ráérsz majd MSc második félévében gondolkozni ezen. Ha jól megy a nyelv és megtudod mennyit kereshetsz vele eszedbe nem jut majd phd-val bohóckodni szerintem. Vagy pedig a versenyszférában életképtelen vagy, akkor meg csak az a megoldás, hogy maradsz az egyetemen. Szerintem ne most gondolkozz ezen, hanem majd 2-3 év múlva
2017. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!