Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy szakra felvételi...

Ha egy szakra felvételi követelmény az emelt szintű érettségi egy idegen nyelvből, de nekem megvan belőle a felsőfokú nyelvvizsgám, akkor is újra kell érettségiznem?

Figyelt kérdés

Például ha a skandinavisztika BA képzés felvételi követelménye az angol emelt érettségi, de nekem csak középszintű van belőle, viszont azóta megcsináltam a felsőfokú nyelvvizsgát, azt el tudom fogadtatni? Vagy erre nincs lehetőség?


Köszönöm előre is, ha segít valaki! :)


2017. dec. 9. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga nem azonos az emelt érettségivel, szóval igen, kell neked is.
2017. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. A kettő nem egyenértékű, nem lehet nyelvvizsgával kiváltani az emelt szintű érettségit.
2017. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak reméltem, hogy mivel a nyelvvizsga nagyobb tudást takar, elfogadják. De köszönöm szépen a válaszokat!
2017. dec. 9. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!