Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más általános iskolában is...

Más általános iskolában is "divat" a következő?

Figyelt kérdés
1 hétig hiányoztam. Nem tudtam kitől megkérdezni a leckét. Mikor mentem újra, rögtön első nap témazárót írtunk matekból, ami természetesen nem jól sikerült (5 matek óráról lemaradtam) A jegyet természetesen beírták a naplóba.
2010. jún. 2. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

"Nem tudtam kitől megkérdezni a leckét"


Ilyen nincs. Ha akartad volna, meg tudtad volna kérdezni. Bocs, de valahogy nem sajnállak.És igen, máshol is így működik, sőt van egy rossz hírem, gimiben még inkább így működik.

2010. jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

"nem tudtam kitől megkérdezni a leckét"+ Miért?

Amúgy ez sztem mindenhol divat. Nem sok helyen érdekli a tanárokat, hogy lusta voltál utánajárni.

2010. jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Nos, én a helyedben beszéltem volna még óra előtt a tanárral vagy az óra elején jeleztem volna, hogy az elmúlt heti anyagot még nem sikerült bepótolnom. Ha a tanár pár héttel a hiányzásod előtt már közölte, hogy írni fogtok, akkor szerintem jogos, hogy beírta a jegyet (nálunk középiskolában ez a rendszer megy, hogy ne lehessen a hiányzásra hivatkozni).


Esetleg kérdezd meg a tanárt, hogy nem írhatnál-e javítót a hiányzásra hivatkozva, aminek az eredményét szintén beírná a naplóba, és így talán nem rontana annyit az átlagodon az a rossz jegy.

2010. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem követett el a hibát a tanár. Ha nagyon akartad volna, megtudhattad volna a leckét. Ha nem is osztálytárstól, akkor van telefon, és megkérni, hogy kapcsolják neked a matektanárt. Vagy ha a betegség végén már jobban vagy (pl. nem vagy lázas, csak a torkod fáj kicsit), be lehet menni a suliba, és elkérni akár tanártól, akár osztálytárstól. Vagy ha nagyon rosszul vagy, megkérni anyut/ aput, hogy menjen be helyetted a tananyagért. Ez csak pár ötlet volt, de tudod, nem akarásnak nyögés a vége.
2010. jún. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Olyan nincs, hogy senkitől nem tudtad elkérni. Gondolom van könyvetek, abból is lehet tanulni. Mikor eltört a lábam, otthon könyvből tanultam az összes órámra és 5-s osztályozót tettem végül.
2010. jún. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!