Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy középszintű színötös...

BatmanJokerSupermanF kérdése:

Egy középszintű színötös fizikával, erős 4es matekkal és hatalmas szorgalommal tudnék boldogulni a BME elektronikai mérnök szakon?

Figyelt kérdés
Biosz kémia faktos vagyok mert a suliban nem lehetett variálni az irányultságok között (amúgy biosz fizikás lennék). Még az alábbi szakokon kívül a biomérnök és a molekuláris bionika mérnök érdekelne.

2017. dec. 16. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha tanulsz és értelmes vagy, akkor lehet. Pont leszarja mindenki, hogy gimnáziumban mit csináltál. Ha nagyon ment a gimnázium, akkor első félévben van egy olyan három könnyebb heted, kb. ennyi.
2017. dec. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Hiába van lepontozva első, igaza van.
2017. dec. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Biomérnökre ne gyere kémia nélkül, az első egy-másfél évben ugyanazt tanulják mint mi (kémiából), szívott is vele rendesen, aki csak biológia érettségivel jött.
2017. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elektronikai mérnöki szak nincs. Van mechatronikai meg villamos.

Amúgy ha megy az emelt érettségi (la. 75-80%-ra), akkor az egyetem is menni fog. Gondolj úgy rá mint egy rátermettségi tesztre. A közép érettségi sok információt nem ad erről.

2017. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kémia is nagyon jól megy csak nem érdekel annyira és a biomérnök csak egy C terv. Viszont attol a 75-80%tól még nagyon messze járok, de még bármi lehet.
2017. dec. 17. 19:23
 6/8 A kérdező kommentje:
És még azt szeretném megérdeklődni, hogy hogyan tudnék emelt szintű fizikára felkészülni? Van még két évem érettségiig de nem vagyok faktos és jövőre nem is lesz.
2017. dec. 18. 21:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a sulid nem indít felvételi előkészítő fakultációt (bár azt hittem, kötelező nekik), akkor esetleg érdemes lehet kipróbálni az egyetem előkészítőjét.
2017. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg vendégtanulóként egy közeli iskolában, ahol indítanak. Sok jó könyv is van, itt is sok kérdés foglalkozott ezzel!!!!
2017. dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!