Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Nagy Bumm után abból a sok...

Ozmium42 kérdése:

A Nagy Bumm után abból a sok anyagból abban a viszonylag kis térfogatban miért nem egy hatalmas fekete lyuk keletkezett inkább?

Figyelt kérdés
2017. máj. 20. 00:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Nagyobb volt az erő ami tágította mint a gravitációs ereje az anyagnak, ami miatt összezuhant volna.
2017. máj. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 dq ***** válasza:
86%

Miből gondolod, hogy nem az keletkezett?


Fény például nem jut ki az univerzumból.

2017. máj. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ez elvileg nem így működik. Semminek nincs akkora energiája, hogy szétvessen egy fekete lyukat, mert ahhoz végtelen energia kellene, ami nincs. Ott van az egész Univerzum tömege, kicsi térfogatban, minden együtt áll ahhoz, hogy ott ne robbanás legyen, hanem fekete lyuk keletkezzen, amiből még a fény se juthat ki. Mégis az ellenkezője történik, szétrepül az egész, mintha gravitáció, meg áltrel nem is létezne. Nem olvastam még erre magyarázatot eddig.
2017. máj. 20. 01:35
 4/21 A kérdező kommentje:
Ezt az első hozzászólásra írtam, mielőtt a másodikat elolvastam volna.
2017. máj. 20. 01:36
 5/21 A kérdező kommentje:
Volt pár éve egy olyan kérdés, ami bennem és másokban is felmerült, hogy lehetséges-e, hogy az Univerzum, ahogy mi látjuk, egy inverz fekete lyuk, illetve amit mi látunk fekete lyuknak kívülről, azon belül keletkezik egy Univerzum? Akkor azt írták, hogy ez ki van zárva, már nem emlékszem az indoklásra. Viszont emiatt nem akartam most ilyen feltételezésbe belemenni.
2017. máj. 20. 01:39
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Igazad van...

Nem is kell az "univerzumig" mennünk.

Link

: [link]

2017. máj. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 dq ***** válasza:
58%

Úgy tűnik a csillagász stackexchange-nek fogalma sincs:


[link]


Ha végignézed a beszélgetést (yadda a kérdést feltevő, kérdések alatt kattintásra több komment jelenik meg), látható hogy senki nem tud válaszolni arra a teljesen konkrét és jól definiált kérdésre, hogy t=10s időpillanatban, amikor vége az inflációnak meg minden, de még nagyon sűrű az egész univerzum, miért nem lett minden fekete lyuk. (szvsz mindenki csak terel. Aztán te lehet hogy megelégedsz a rá adott válaszokra.)


Ennyire triviálisan hibás lenne az egész elmélet? ;)

2017. máj. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
25%

Valami ilyesmit kérdeznék egy fejlett földönkívülitől, ha egyszer azt kérdezné a torz mivoltával, hogy mi az utolsó kívánságom.


Én inkább nem is találgatok és másnak se fogok elhinni semmit, mert nem nézte végig érted. A vallásban kell hinni.

2017. máj. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%
A 2. stimmel.
2017. máj. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%
A 2. stimmel. Spirituális értelemben is, szimbolikusan is, teremtéstörténetileg is, természettudományilag is.
2017. máj. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!