Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora baj ha valaki nem...

Mekkora baj ha valaki nem beszél angolul?

Figyelt kérdés

A világhálón párszor már elég sértőn a tudtomra adták,hogy : Ember 2017-et írunk,angol nyelv ! , meg hasonlók.


Mekkora hátrány és baj,hogy nem beszélek angolul.

egyszerűen nem tudom, hogy kell nyelvet tanulni.(mondjuk alapvetően azt sem,hogy kell tanulni).

Mindenhol az olvasni meg hallani, hogy az angol egy egyszerű,könnyen tanulható nyelv.

Nekem nem tűnik annak.

Vidéken élek és elég sok ember van itt 25 felett aki nem tud angolul.


Tényleg akkor lemaradásban van aki nem beszéli az angolt, hogy meg kell érte szólni?


Hogy tudnék úgy megtanulni egy idegen nyelvet ha a magyar nyelvtan sem értem !



2017. dec. 18. 11:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Mekkora hátrány,hogy magyar az anyanyelvünk....

Mennyivel könnyebb egy németnek.

Főleg,hogy a nyelvekhez butának tartom magam.

sose volt hozzá szorgalmam és lassan nekem is összejön a 20 év kihagyás :-(


Államilag támogatott, jól hangzik

Gyanítom itt is ki kell fogni a jót,mert egy ismerősöm járt ilyenre és azt mondta,hogy nem volt jó az oktatás menete, a tanár sem volt érdekelt, benne.

Ezek a nyelvoktatások inkább szóltak a tanároknak, a plusz fizetésnek,reklám,stb de kevésbé a tanulni vágyónak.


Tudnátok mennyire nehéz a rendszeresség.

Valami könnyű módját kell találnom,mert az eszem elég rövid...

2017. dec. 20. 16:27
 12/14 anonim ***** válasza:

Első kifogás: Mekkora hátrány,hogy magyar az anyanyelvünk... – Fordítsd ezt meg! Döbbentsen ez rá, hogy pont ezért van szükség az angolra. Mert ezen a kis országon kívül senki sem ért meg.


Második kifogás: Mennyivel könnyebb egy németnek. – Igen. Meg a spanyoloknak meg a franciáknak, a dánoknak, svédeknek és általában mindenkinek, aki germán vagy latin nyelvcsalád tagja, és nem pont ellenkezőleg gondolkodik, mint a magyar teszi. Ez természetesen nem kifogás, hiszen magyarként is meg lehet tanulni, csak nehezebben. De vannak bonyolultabb nyelvek is, például a kínai, vagy a dél-afrikai csettintő nyelvek; ezekhez képest az angol bakfitty.


Harmadik kifogás: Főleg,hogy a nyelvekhez butának tartom magam. – És teszed ezt milyen alapon? Ha még egyetlen nyelvet sem tanultál, és fogalmad sincs róla, hogy megy ez, miért könyveled el magad butának? A nyelvhez nem kell okosnak lenni. Rendszeresség és sok-sok idő kell hozzá.


„sose volt hozzá szorgalmam” – Ez viszont hátrány lehet. A nyelvtanuláshoz kell egy jó adag szorgalom, de némi megszállottság is. Szeretned kell, amit tanulsz, különben nem leszel motivált. Ha nem érdekel, akkor azt az atyaúristen se fogja veled megtaníttatni.


A rendszeresség azt jelenti, hogy naponta minimum egy órát töltesz a nyelvvel. Maximum annyit, amennyit csak rá tudsz szánni. Ebben benne kell lenni a szókincsfejlesztésnek, írásnak (fogalmazás) hallott szövegértés (tollbamondás), beszédgyakorlatnak (társalgás az idegen nyelven), plusz nyelvtannak is. Ezek összességében járulnak hozzá a nyelvtudáshoz. Ezeket a készségeket egyidejűleg és egyforma intenzitással kell feljeszteni.


750-800 óra beszédgyakorlat után már elvileg gördülékenyen lehet beszélni (nem hibátlanul, de folyékonyan). Vannak, akiknek ehhez több időre van szükség, mondjuk 1000 órára. Azaz elvileg kettő, két és fél év alatt megszerezheted a nyelvet magadnak. Természetesen annak függvényében, hogy mennyi időt fektetsz bele naponta, ez a szám növekedhet. Ha csak napi félórát szánsz rá, akkor kétszer ennyi idő kell hozzá.

2017. dec. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A némettel próbálkoztam anno.

Nem csak a nyelvtanuláshoz hanem a tanuláshoz is buta vagyok !


Szeretni nem szeretem az angolt,nem is tetszik. Azért lenne jó ha tudnék,mert ez a világ első számú nyelve. Pont.

A csekély német tudásom miatt biztos könnyebb lenne pl. , mint a spanyol.

De belenézek egy nyelvkönyvbe és eret tudnék vágni magamon olyan nehéznek tűnik.

A magyar nyelvtant sem értem.

Magát a tanulást sem szeretem. Mit kellene szeretnem és élveznem a kudarcélményben?

2017. dec. 27. 16:23
 14/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy leértékeled saját magad. Én szeretem az angolt, a németet sokáig tanultam, de annyira nem szeretem mint az angolt. Tudom hogy hasznos lenne, de inkább az angolhoz húz a szívem, azt használom minden nap. Nincs ezzel semmi baj, ha nem érdekel a nyelvtanulás, csak azért mégis egy irtó jó dolog. Pl. nagyon sok recept van angolul, olyan jó érzés mikor angolul nézed a filmet, esetleg felirattal és érted mit mondanak, nem csak egy érthetetlen zagyvaság az egész...Nem lennél te buta a nyelvekhez, csak hiányzik a motiváció, kitartás, szorgalom! Ne feledd, hogy bármit meg tudsz tanulni!

[link]

2020. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!