Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy valaki pilóta...

Ahhoz, hogy valaki pilóta lehessen mik a kritériumok?

Figyelt kérdés
Láttam róla 1-2 kérdést de a szemüvegességről nem sokat találtam láttam ,hogy Nyíregyházán van ilyen közlekedés mérnökin ,hogy pilóta képző de az orvosi alkalmassági miből áll ? És ,hogy van a pontos képzése egy pilótának ? Erről tudna valaki kicsit részletesebben mesélni ?
2017. dec. 18. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyíregyházán már nem a közlekedésmérnöki szakon van a pilótaképzés, hanem egy külön szakon, Hivatásos repülőgépvezető néven fut.

Az orvosi alkalmasságit nem ott kell elvégezni, ez már egy feltétel a bekerüléshez, hogy az orvosid sikeres legyen. Itt mindenre számítani kell, vér- és vizeletvizsgálat, látás, hallás, fogorvosi vizsgálat, szóval elég alapos, de nem veszik annyira szigorúan a dolgokat, mint mondjuk a katonai repülésnél. A szemüveg nem kizáró ok, de azért túlságosan rossz sem lehet a szemed.


Egy előző válaszomból pár infó a képzésről:

A képzés 7 félévből áll, félévenként 2,4M forint, ami nem kevés, de kevesebb mintha magánúton végeznéd el, illetve itt igénybe vehető a Diákhitel 2.

A felvételi követelmények szerint kell hogy legyen érettségid, matek mellett fizika/kémia/biológia/informatika tantárgyak egyikéből, illetve egy B2-es angol nyelvvizsga is szükséges. Ha elvégezted az egyetemet, jöhet a tapasztalatszerzés, ezt megoldhatod úgy is, hogy saját zsebből bérelsz gépet és repkedsz kedved szerint, de van ahol szeretnek dolgoztatni szinte ingyen gyakorlókat (pl. sétarepülés, mezőgazdaság, transzparenshúzás, stb). Nekik el lesz végezve a munka, neked gyűlnek az órák, ergo mindenki jól jár. Ha van elég tapasztalatod, jelentkezhetsz nagygépes céghez, elvégzed a type-rating-et (típusvizsga), amit általában kifizettetnek veled előre (ez is pár M forint, nem olcsó), de van hogy megcsinálod "ingyen", cserébe aláírsz X éves szerződést, addig ott fogsz dolgozni és levonják a fizetésedből. Ha ezek megvannak, már repülhetsz is.

Ha van még kérdésed, írj :)

2017. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mennyi idő míg az egyetemből kikerülve állást kapsz ?az órák megszerzésével együtt?
2018. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Először is attól, hogy melyik céghez jelentkezel, és ott mennyi a minimum óraszám. Aztán attól is, hogyan gyűjtögeted az órákat. Ha csak alkalmi repüléseket vállalsz, 3-4 év alatt meglehet a 300 óra (WizzAir). Ha gépet béresz és kedvedre repkedsz, akkor csak rajtad múlik. Viszont ha oktató vagy, akkor évente 5-600 órád biztos lesz, de lehet hogy több is. Aztán ha a kellő óraszám után jelentkezel és felvesznek, jön a tipusvizsga, ami szerintem max. 1-2 hónap, és utána kezdődhet a nagygépes karriered.
2018. jan. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Engem is érdekel a pilótaság, ezért kérdeznék en is egyet ga szabad. Van olyan képzés (teljes pilóta képzés vizsgával stb.) Amin aláírok egy X éves szerzősést (ha sikerül a vizsga) akkor aa szerződésben leírt évek alatt csak annak a cégnek dolgozom, és a képzés árát a cég levonja a fizetésből?
2018. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!