Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri beleölni sok milliót...

Megéri beleölni sok milliót pilótaképzésbe?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta nagy vágyam, hogy felhőlovag legyek.

A baj, hogy a képzés finanszírozását csak a diákhitel 2-ővel tudnám megoldani, ez viszont nagy teher, kb 15 milliós adóssággal kezdeni az életet nem a legszerencsésebb. Ha tudnám, hogy egyből alkalmaznak pilótaként Európában akkor felvenném a kölcsönt, viszont ezt nem tudom és nem szeretném, ha az lenne, hogy megvannak az engedélyeim és nem alkalmaznak mert nem vagyok elég tapasztalt, vagy túljelentkezés van és akkor ülhetek és nézhetek ki az ablakon és várhatok éveket(vagy esetleg nem is alkalmaznak) és mehetek más egyetemre aztán életem végéig küszködök az adóssággal. Persze közbe még az is sok + pénz hogy ne évüljön el az engedélyem és repülgessek. Ti mi tennétek a helyemben, reálisan látva a dolgokat mert persze jó az, hogy kövesd az álmaid meg ha ez a vágyad akkor megéri kockáztatni, de ez komolyabb ennél. Ha megvannak az engedélyek akkor tapasztalatok alapján milyen gyorsan kapnak a friss pilóták állást? Európában van esély munkahely találására?



2017. jan. 26. 23:55
 1/5 Donald J. Trump ***** válasza:
100%

Munkát nem annyira nehéz találni, de az könnyen előfordulhat, hogy a képzés során rájössz: ez nem neked való.

Viszont a Honvédségnél gyakorlatilag állandó pilótahiány van, mert onnan is sorra mennek át az öreg pilóták a kereskedelmi cégekhez, a típusbizonyítvány megszerzését már kifizetik nekik. Nem egy fényes karrierkezdet, de ingyen van és 5-10 év lehúzása után leszerelhetsz. Valamint ha kiderül, hogy mégsem a te világod a repülés, akkor sem buksz semmit anyagilag.

2017. jan. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először nézz körül a repülőtársaságok között. Van aki kiképez, ha vállalod hogy ott dolgozol x évig.
2017. jan. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ment a zöld pacsi :)
2017. jan. 27. 00:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Hol kepeznek diakhiteles pilotakat mindossze 15 millioert?
2017. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az almok szepek, es jok, de eloszor szerintem fizess be egy demo-repulesre valamelyik setarepulos cegnel, biztos talalsz vmelyik hozzad kozeli repteren ilyet es menj fel egy oktatoval es repulj egy kis Cessnaval.


Ha ezek utan is minden vagyad a repules, akkor a honvedseggel jarsz a legjobban.


Ezt csak azert irom, mert gyerekkoromban metrovezeto akartam lenni. Azt kepzeltem annal jobb melo nincs. Aztan egy kalandos alkalommal bekeredzkedtunk a 3as metro soforjehez es elmentunk vele 3 megallot. Mutatta hogy mukodik az iranyitas, mire kell figyelni, stb. De eleg volt par percig nezni a sotet alagutat, neha felbukkant valami lampa, aztan jott a feny (allomas). Hat annyi eleg is volt hogy egy eletre kiabranduljak belole!


Tanuld az angolt. A repules nyelve az angol, makogos alapszintu nyelvtudassal eselyed sincs. Keress 'private pilot' tanulos videokat, jutub tele van vele. Nezd meg milyen nagyon sok dolgot kell tanulni. A repules maga egyszeru, mint a vezetes, de a "kresz", na az nem semmi.

2017. jan. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!