Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem tanárunk azt...

Történelem tanárunk azt mondja, két ember létezik, egyik hisz az élet folytatásában a Teremtőben ők a konzervatívok, a másik nem ők a liberálisok?

Figyelt kérdés
Szerinte minden jónak és rossznak a történelemben ez az oka, egyik ember hisz a Teremtőben és emberi gyarlóságai ellenére keresi a jót teszi a jót előre mozdítja az emberiség javát általa szebb jobb lesz az élet mert a mások javát keresi, a másik ember nem hisz a Teremtőben így ő próbálja önző módon a maga javára jobbá tenni a világot ő általa lesz az élet rosszabb mert mindenkit kihasznál mindenki csak eszköz neki saját céljához....
2017. dec. 23. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Nah és mi a te véleményed? :)
2017. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez nagyon egyszerű, történelem tanárhoz méltatlan felfogás.
2017. dec. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Ő most nyilván a saját, köznapi értelmezésében próbálta magyarázni, ami egy TÖRTÉNELEM és TANÁRtól tényleg elég gáz. Ezek politikatudományi kategóriák elsősorban, de van történelmi értelemzésük is.


Szóval vedd úgy hogy magánemberként mondott valamit iskolán kívül, ennyire kell komolyan venni.

2017. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekként egy ideig én is elhittem mindent a tanáraimnak, aztán rájöttem, hogy ők is emberek. Gimi végén nagyon szórakoztató volt amikor az atom liberális magyar tanár elmondta a mondandóját, majd következő órán a vérfideszes tesitanár az ellenkezőjét...


Amúgy nem értek vele egyet: az, hogy ki az aki önző és ki segít másokat az a vallástól tök független. Azt hiszem erre a jelenlegi kormánypropaganda jó példa. Arról nem is beszélve, hogy számos különböző vallás létezik...

2017. dec. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Próbáljuk már meg árnyaltabban látni a világot :) persze, vannak eszmék, de elhanyagolható azon embereknek a száma, akik csak és kizárólag egy eszme szerint gondolkodnak élnek. Halkan jegyzem meg, hogy ők azok, akiknek általában egy deka önálló gondolatuk nincs. Általában keverednek ezek a nézetek. Édesapám például egy rendkívül konzervatív felfogású ember, de bigott ateista. Én magamat inkább liberális felfogásúnak tartom, de nem értek egyet sem a kábítószerek legalizálásával, se a melegházassággal, se azzal, hogy boldog-boldogtalant be kéne engedni Európába.

Igen nagy problémának tartom, hogy egy tanár, különösen egy történelemtanár megengedhet magának ilyen leegyszerűsítő kifejezéseket. Ha megnézed bármelyik politikai témájú internetes fórumot, ezek miatt végtelen leegyszerűsítések miatt nem tud sehol érdemi vita kialakulni a felek között.

2017. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyházi iskola, mi?
2017. dec. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Remélem kihangsúlyozta a tanár,hogy ez a saját vélemény és nem azt tanítja a diákoknak,hogy minden nem keresztény ember önző.

Ez a a felfogás egy tanártól elég egyszerű és nevetséges.

2017. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég begyöpösödött felfogás, de ez csupán az én véleményem. Liberális beállítottságú emberként mondom, hogy nem ilyen fekete fehér a dolog. Én például hiszek egy teremtő erő létezésében, és azt sem tudom tagadni, hogy ez a felsőbb erő nem irányít minket. Viszont nem ragaszkodok a keresztény értékrendhez, mitöbb néhányat elvei közül, kifejezetten károsnak tartok. Mindemellett egy konzervatív beállítottságú ember is lehet ateista. Példaként felhoznám a Nemzeti szocializmus mozgalmát, ami elveiben tagadta a vallások rengeteg ágazatát, és mégis nyilvánvalóan konzervatív értékrenddel rendelkezett. Én azt mondom, bár elég elfogult vagyok nézeteimmel kapcsolatban, hogy sem a Liberális, sem a Konzervatív nézetek nem skatulyázhatóak be a jó vagy rossz alapvető fogalmain belülre.
2018. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!