Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Körülbelül mennyi pénzzel...

Körülbelül mennyi pénzzel kell számolni egy budapesti egyetemistának? Ez így reális?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott képzés, így tandíjat nem kell fizetni. Kollégiumot és semmilyen szociális alapú támogatást, ösztöndíjat (max. később tanulmányit) nem kap, mert jó anyagi körülmények közül jön, nem félárva, nincs testvér stb... Úgyhogy albérletre lesz szükség, ami alsó hangon 100.000+rezsi+közös költség vagy, ha valakivel össze tud költözni, akkor pedig egy szoba kb. 60-70.000 körül. Kaját valószínűleg otthonról is visz, úgyhogy néhány napig ez meg van oldva, de azért nyilván erre is költeni kell (attól is függ, hogy hogyan jár haza). Kb. mennyit? Egy alkalommal az oda-vissza utazás

kb. 4000 forint, a havi tanuló bérlet pedig 12.000 (ez majd kiderül, hogy melyik éri meg jobban). A helyi közlekedésre nem tudom, hogy nagyjából mennyit kell számolni. Valamint esetlegesen könyvekre, jegyzetekre, nyomtatásra, fénymásolásra mennyit kell költeni?

A higiéniai és szépségápolási termékeket, öltözködést most nem kell nézni. Ezeken kívül még van valami?


Nagyjából (mert nyilván így senki nem tudja megmondani) mennyi pénzzel kell számolni havonta? Reális-e?


2017. dec. 23. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem albinál az a leggazdaságosabb, ha tényleg 2-3-4en cuccolnak össze, saját szobával, de közös részekkel, mert úgy kijöhet 40-60ból is.

Kollégium se feltétlen bukta attól még, hogy jó szociális helyzet, mert oda-vissza 4000 ft már jó 150km-t is jelenthet, ami számít az értékelésben. S ugye a koli az lényegesen olcsóbb lenne, havi 10-15-20e ft.


Könyvek-jegyzetek a legtöbb képzéshez nem elengedhetetlenül szükségesek, lévén hogy a legtöbb netről könnyen beszerezhető, vagy használtan negyed-ötödannyiért megvehető, ha nagyon kell (én spec egyet se vettem meg; illetve volt egy kis 300 ft-s segédlet, mert azt használhattam egyik vizsgán). De ez egyetemtől és képzéstől is függ.

Nyomtatás az kellhet, de az se olyan sokat, s egy lap nyomtatótól függően 4-10 forint.


Budapest bérlet meg ugye 3500 ft (de ha szemeszterbérletet veszel akkor az 16.200 - szeptember 1től január 31ig jó pl az őszi szemeszterbérlet; ez ugye 5 hónap, tehát így havi 250 ft spórolás).


Kaja szerintem nem lesz annyira drága: minden egyetemista kedvenc olcsó megoldása a kínai és a gyrosos. Környéktől függően nagyobb bevásárlásra is lehet lehetősége, Budapesten sok a SPAR, LIDL, meg pl a G-Roby is jó, ami eléggé olcsó.


Ha még is beveszik koliba, akkor durván havi 40-90 ezerrel, ha közös albi, akkor inkább 90-140 ezerrel számolnék. De ez mondom, nagyban függ attól, hogy pl mennyire jár el, meg ilyenek.


Én spec otthon laktam, szülőknél, s amíg nem volt tanulmányi ösztöndíjam, havi 30ezer forintot kaptam mindenre (bérlet, kaja, meg szórakozás), ami elég volt, sőt, sokszor félre is tudtam tenni egy szűkebb hónapban.

2017. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Hasznos volt :)


Sajnos a kollégium az nagy valószínűséggel nem fog összejönni, mert leginkább a szociális helyzeten múlik (főleg elsőévesként), a pontszámnak, érettséginek és távolságnak nincsen nagy jelentősége, hanem inkább a jövedelem, családi háttér számít. Már néztünk korábbi dokumentumokat, hogy mire hány pont, hogyan és még 20 pontot is nehéz összekaparni...valamint nagy egyetemről is van szó (ELTE), úgyhogy biztosan túljelentkezés is van, aztán még hozzájön az is, hogy valaki picit csal, hogy biztosan bekerüljön vagy először a haverok bekerülnek stb. Úgyhogy ebből valószínűleg albérlet lesz, ami nyilván akkor a legjobb, ha többen laknak együtt, de már az is jó lesz, ha legalább egy embert találok, akivel össze tudok költözni és tudunk együtt élni, mert nincsen egy ismerős, volt osztálytárs sem Budapesten. Ezért számoljuk inkább bele, hogy mi lesz, ha egyedül kell lakni, mondjuk a lakhatás az minden egyetemistának fontos kérdés, szaktársak között is biztosan lesznek, akik lecsúsznak a koliról, úgyhogy szerintem nem lesz ezzel probléma, csak biztos, ami biztos.

2017. dec. 23. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Államilag támogatotton vagyok, kollégiumban, ösztöndíjat nem kapok. Most vagyok túl az első félévemen. Leírom nekem hogy van nagyjából, ebből tudsz számolgatni. Nagyon sok mindentől függ mennyi pénzed megy el. Jársz-e bulizni, mennyi kaját tudsz magaddal vinni otthonról, hazamész-e minden hétvégén... Én bulizni az elején jártam iszonyat sokat (heti 2-3x), aztán szeptember közepén barátnőm lett és azóta összesen voltam kb. 3x vagy 4x ami nagyon nagy szerencse, mert az elején csak a bulikra simán elment 25-30 ezer egy héten, szóval úgy számolj, hogy Pesten egy átlag buli egy tizesből van meg. Minden hétvégén megyek haza, ami oda-vissza 3200 forintot jelent, havi 4x, szóval utazásra elmegy nekem 12800 forint/hó. Kaját kb. annyit tudok felhozni ami keddig elég (vasárnap járok vissza), szóval szerdán, csütörtökön és pénteken kell kajára költeni. Kajára egy hónapban nagyjából 40-50 ezer kell, attól függ hányszor engedsz meg magadnak ilyeneket hogy meki, KFC, stb. Nekem kb. 40000 forintból jön ki havonta. A kolim csak 9300 mert államin vagyok, de ha albi kéne akkor az megint egy 60 ezer, legalábbis barátnőmnek annyi rezsivel meg mindennel együtt egy szoba, de ez nagyon jónak számít. Egyedül ne vegyél ki lakást mert iszonyú drága, olyan helyre próbálj menni ahol már lesznek lakótársaid és szobát bérelj, úgy ki tudsz jönni rezsivel meg mindennel együtt 50-ből is akár, de számoljunk 60000 forinttal. Bérlet felsőoktatásban tanulóknak 3500 forint, mindenen utazhatsz vele, még hajón is, szóval arra nem kell sokat költeni. Könyvekre meg nyomtatásra én nem költöttem, ami kellett azt kinyomtattam itthon, könyvem meg egy darab nem volt, mindig kölcsön kértem valakitől ha kellett. Így összesen ha kiszámolod akkor nekem egy hónap durván 65-70 ezer forint, úgy hogy nem kell albiért fizetnem és nem járok bulizni szinte egyáltalán. Ha erre még rászámolsz 60 ezer forintot albérletre (ha találsz annyiért) meg mondjuk 20 ezret havi két bulira, máris ott vagy hogy 150 ezer forint havonta. Ha mondjuk a bulin meg a kaján spórolsz egy kicsit akkor 120 körül. Körülbelül ennyi, legalábbis a saját tapasztalatom meg az előző félévem alapján.
2017. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. dec. 25. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!