Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon, hogy hol...

Magyarországon, hogy hol lehet rendőriskolába menni, középiskola után?

Figyelt kérdés

Utolsó éves középiskolás vagyok külföldön, és Magyarországon szeretnék továbbtanulni rendőrnek. Állampolgárságom van. A mostani középiskolám nem kapcsolódik a rendőrképzéshez.

Hogy, hol lehet megnézni, hogy milyen lehetőségek vannak? Miket kell még megcsinálni, hogy rendőr akadémiára mehessek? Jelentkezni mikor, hol kell?

Kell-e 0.-ak elvégeznem? Hogy megy ez egyáltalán?


Fontos lenne.

Köszönöm.



2017. dec. 26. 01:29
1 2
 1/11 A jó édes ***** válasza:
Attól függ, hogy tiszt szeretnél lenni, vagy csak járőr. Ha előbbi, akkor irány a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és szép felsőoktatási évek. Ha rögtön belevágnál a lecsóba, akkor egyből a rendőrséget kell felkeresned, hogy szeretnél rendőr lenni. Ők fizikai, pszichológiai meg pár egyéb alkalmassági után neki is látnak a kiképzésednek a lakóhelyedhez legközelebbi intézményben, ami ~9-18 hónap alatt már elvégezhető.
2017. dec. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még nyáron beszélgettem pár rendőrrel ezekről a dolgokról, járőrnek azt hiszem érettségi kell meg fizikai erőnlét gyakorlatok (futás, fekve nyomás), meg vannak határozva feladatok, van kötelezően végrehajtandó és van szabadon választható, hogy melyiket akarok a kötelezőek mellé megcsinálni.

Ha magasabb beosztásban szeretnél dolgozni, akkor persze egyetemre kell járni.

Azt javaslom kérdezz meg erről egy rendőrt, sokan szidják őket de csak mert itthon ez a divat, hogy utálni kell mindenkit aki szem előtt van. Nekem pozitívak a tapasztalataim velük, hidd el nem fognak elzavarni ha feltennél pár kérdést.

2017. dec. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Magyarországi rendőrrel nem tudok beszélni ezzel kapcsolatba, mert mint említettem külföldön élek/lakok. Az itteni rendőrség kicsit másképp van felosztva, és ezért nem tudom a járást.

Szeretnék továbbtanulni.

Néztem a felvi.hu - Nemzeti Közszolgálati Egyetem. [link]


Viszont semmit sem értek. A határidő pedig február 15, ezért jó volna valamit elkezdeni.

2017. dec. 26. 13:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Először azt döntsd el, hogy melyik szakra szeretnél jelentkezni:


[link]


Utána majd segítek. Jelentkezési határidő: február 15.

2017. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány, érettségi tanúsítvány, középiskolai bizonyítvány, NKE-RTK által kért speciális dokumentumok, nyelvvizsgát igazoló dokumentum


Itt a B2-es nyelvvizsga már problémás. Angolul nem perfekt, de tudok. Nincs igazolási dokumentum.


Érettségi követelmények: 2-t kell választani.

-magyar nyelv és irodalom - abból van érettségink

-másik is problémás, mivel érettségink nem abból van, amik itt az előfeltételek.


-történelem - 2 évig tanultam/tanulom


A rendész- és katonai ismeretek - errefelé egy iskolában sem tanulják.


Ha ez a rendőri szak esélytelen lesz, akkor van néhány lehetőség:

1. Elmegyek 0.-ra és csak a felvételihez szükséges dolgokat tanulom

2. Szakmabeli főiskola Magyarországon

3. Szakmabeli főiskola - az országban, ahol élek

2017. dec. 27. 20:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad, hogy melyik országban élsz, így olvasd el az alábbi linket:


[link]


Ami viszont fontos: Mo.-on állandó lakhellyel kell rendelkezned.

Ezt olvasd át:


Általános felvételi feltételek:

A nappali munkarendben folyó képzésre magyarországi állandó lakóhellyel rendelkező, a felvétel időpontjában 18. életévét betöltött, de a felvétel évében 25. életévét be nem töltött - a rendvédelmi szervek hivatásos állományú tagjai esetében 30 évesnél nem idősebb -, cselekvőképes, magyar állampolgársággal rendelkező személy vehető fel, aki


- rendelkezik az Európai Unióban hivatalos nyelvek egyikéből, vagy ukrán, szerb, beás, lovári, orosz, illetve kínai nyelvből államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsgával, vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvánnyal, vagy oklevéllel,


- a jelentkezők egészségi, pszichikai és fizikai alkalmasságának szabályairól szóló rendeletben előírt alkalmassági követelményeknek megfelel, valamint a pályaalkalmassági vizsgálat keretében lefolytatott pályaalkalmassági orientációs beszélgetésen megfelelt minősítést kap, és


- a képzés jellegének megfelelően


vállalja a tisztjelölti jogviszony létrehozását és fenntartását a vonatkozó törvényben meghatározottak szerint, valamint


- hozzájárul ahhoz, hogy a tanulmányok megkezdéséhez szükséges kifogástalan életvitelre vonatkozó ellenőrzést az illetékes szervek elvégezzék.

2017. dec. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És ezt is olvasd el:


[link]

2017. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szóval, akkor ez nem lehetséges. Egyébként Szerbiában tanulok, ami fent szerepel a listán.

Most vagy az lesz, hogy leteszem a 0.-at Budapesten, vagy keresek a szakmámban továbbtanulást.

A magyar állandó lakcím a legkevesebb. B2 nincs meg, és csak magyar nyelv és irodalom, ami az érettségink.

2017. dec. 28. 13:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor nagyon úgy néz ki. Mi az, hogy leteszed a 0-at? Ez mit jelent?
2017. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Errefelé ezt így mondják. Nem tudom mi a pontos neve, de arról szól, hogy egy évig tanulod bizonyos tantárgyakat, és azokból bírsz érettségizni. Pl kiválasztod a történelmet, és azt tanulod, majd érettségizel belőle. Ezzel elhalasztasz egy évet az életedből. Akkor tenném le még a B2-es nyelvvizsgát.


Így érthető? Jaa és csak Budapesten van ilyen. Mi lehet az iskola neve?

2017. dec. 28. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!