Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem tudok mit...

Mit tegyek ha nem tudok mit kezdeni a tanulással?

Figyelt kérdés
Tavaly 10.be még ment 4db 4esem (többi 5os) volt év végén ha jól emlékszem de idén nem nagyon akaródzik/ akarom. Inkább úgy fogalmaznék hogy a motivációm 10es skálán olyan 1.2 alatt van. Mindig 11kor állok csak neki tanulni és aķkor is van mikor reggelre vagy szünetre halogatom a házit mert egyszerűen nem érdekel az egész. Amúgy is egy lusta gyerek vagyok de ez még rátesz pár lapáttal. Tudom hogy ha mérnökire akarok menni akkor eléggé meg kéne nyomnom a matekot meg a fizikát, ezekkel de inkább a fizikával úgy vagyok hogyha nem értem inkább halogatom hogy majd megtanulom és akkor utólsó nap vagy másnap reggel gyorsan bemagolom amit tudok és csak legyek túl a dolgozaton hogy ne kelljen ezt az anyagrészt még pár hétig "nem érteni". És akkor annak a tudatába hogy az itt tanultak 90% át nem fogom semmire használni csak még jobban nem érdekel az egész és mivel az egyetemen is majdnem így van szerintem nem bírnék ki még 4-5 évet. Nem tudom hogy mit csináljak mert ha abbahagyom a gimit akkor elég nehéz lenne Magyarországon normális kereset nélkül élni. Most is inkább ezt a szart irogatom ahelyett hogy tanulnék de legalább ezzel is megy az idő és addig se kell tanulnom.

2018. jan. 2. 23:27
 1/4 anonim válasza:
Ez van fogadd el ilyen a rendszer nem fog változni hidd el nekem sem könnyebb de már csak ez az egy évem van és kész bemagolok mindent tudom hogy felesleges de nem tudok vele mit kezdeni
2018. jan. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én is így vagyok vele... most bukni fogok mindenből, már semmi motivációm nem maradt, beteg is vagyok, időm nagy részét kórházban töltöttem, egyszerűen belefáradtam... ötösökkel indítottam az évet, mostmeg ideáig süllyedtem. Jövőhéten kéne osztályozó vizsgákat tennem a sok hiányzás miatt, de semmit nem tudok. Legszívesebben felakasztanám magam.


Próbáld meg magad motiválni, ezt tudom tanácsolni. Nyomd ki a netet még tanulsz. Vagy esti suli? Ott sok szabadidőd lenne, dolgozhatnál is, csak kicsit jobban összekéne magad kapnod, de ott biztosan csak a lényeget tanulnád, ami érettségire kell.

2018. jan. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"szerintem nem bírnék ki még 4-5 évet. Nem tudom hogy mit csináljak mert ha abbahagyom a gimit"


A gimit ne hagyd abba, azt végig kell csinálni, viszont tervezd úgy, hogy utána dolgozni mész (legalább egy évre), nem rögtön továbbtanulni, hogy egy kis lélegzethez juss.

2018. jan. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan ez vagyok. Most kezdek tanulni én is... Órák előtt tanulok és főleg csak dolgozatokra, de tartom így is évek óta a 4,5-öt. Én is tudom h nem fontos, de muszáj. Én is akarok egyetemre menni, de előre félek a szorgalmam miatt. 11.be járok és az ,hogy már nem tanulok annyit szerintem a környezetem miatt van. Úgy akarok segiteni magamon ,hogy hobbikat kezdek. Szerintem ha kicsit elszakadok a sulitol és az eddigitől eltérően mást is csinálok,akkor majd újra tisztábban látom a "nagy célt".
2018. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!