Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tudnék kezdeni a tovább...

Mit tudnék kezdeni a tovább tanulással?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok.Most mennék 10. osztályba,mivel rengeteg betegségem volt,sokat nem tudtam bejárni miatta.El vagyok veszve,mivel a jelenlegi iskolám teljesen figyelmen kívül hagyja minden problémámat és kellemetlen az osztály közösségem is. Nagyon rettegek,hogy nem sikerül megszereznem az érettségit,és kicsit félek iskolát váltani,hogy az ottani közösség hogyan fogad.Főleg a korom miatt.Nagyon hálás lennék ha valaki tudna nekem tanácsolni valamit.Teljesen elveszettnek érzem magamat és a családom se nagyon tud segíteni semmiben.
2017. aug. 21. 00:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána hátha magántanuló lehetsz valahogy. Lehet azzal járnál akkor a legjobban.
2017. aug. 21. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem hinném...

Én most érettségiztem, és volt pár ilyen dolog az osztályban.


Volt egy lány, aki majdnem egész általánosban magántanuló volt, valamiféle ájulós betegséggel, és 9-10. osztály majdnem végig hiányozta. 10 végén meg megint magántanulónak ment, majd visszamaradt egy évet. Nem tudott beilleszkedni, hiába nyitott az egész osztály felé, általánost kihagyva, nem tudta megtanulni az ilyesmiket.


Nagyon rosszat tesz, ha kimaradsz a közösségből. Magántanulónak ne menj, ha nem muszáj. A középiskolás közösségek nagy része nem gyerekes, főleg érettségizős osztályba, nem hinném, hogy bármi gond lenne azzal, hogy 18 éves vagy.


Ha a tanárokkal viszonylag jóban voltál, szerintem maradj abban az iskolában, mivel érettségin jól fog jönni, hidd el:D


Mondjuk ha gondolod, hogy az osztályközösség rossz, és ezzel még szekálnának is, válts sulit, ha nem nagy macera. Volt egy osztálytársam, aki 10. végén váltott sulit, ő is letette az érettségit, bár ez sok mindentől függ.


Így utólag belegondolva, nem kell hozzá nagy tudás, hogy megszerezd, a tanárok minden segítséget megadnak.


Az a lényeg, hogy ez miatt ne stresszelj, 2 évet hagytál ki, nem olyan sok az:D

2017. aug. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!