Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok merre tovább...

Mit ajánlanátok merre tovább ezekkel az "adottságokkal"? (Részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Sajnos már nem tudom kihez fordulhatnék ezzel a problémával kapcsolatban.. A környezetemben lévők mindig csak annyit mondanak, hogy ezt nekem kell érezni, de az a baj, hogy kifogytam az ötletekből.

Van pár dolog amihez értek:

Viszonylag jó a kézügyességem és a szeretek alkotni. Nem mondanám, hogy tudok rajzolni, de másolni azt amit látok az elég jól megy szerintem gyakorlással fejleszthető lenne ez a terület.

Jól tudok szervezni, könnyen fejben tartom a teendőket, időpontokat.

A kémia és a matek jól mentek általánosban és középsuliban is.

Ezek mellett még kreatív vagyok és szeretek írni is, rengeteg történet, karakter, szituáció, elképzelés/ötlet van a fejemben amit szívesen "papírra vetnék".

Az eddigi ötleteim: Grafikus, festő, író, csillagász, rendezvény szervező.

Sajnos a grafikus és a festő kiesik mivel nincsenek alapjaim a szakok elvégzéséhez és magántanárhoz meg nem fogok elmenni, hogy utána jelentkezzek egy iskolába ahol semmi újat nem tanítanak.

Írói képességeim szerintem gyengék.

A csillagászhoz egyetemes végzettség kell amihez visszamenőleg le kellene raknom egy kémia érettségit és valószínűleg a matekomból meg szintemelőt.

A rendezvény szervezés meg elég szívósnak találtam.

Tudom amit akarok azért tennem kell, ezzel nincs is bajom tudom, hogy így megy, de nem tudom, hogy pl a grafikus és a festő megérne ennyi energiát csak, hogy elmenjek a szakmáért 1 vagy 2 éves képzésre a csillagász esetében meg, hogy bírnám e az egyetemet.

Bármilyen tanácsnak, ötletnek nagyon örülnék esetleg akinek volt hasonló kilátástalan helyzete el is mesélheti, ha szeretné, hogy neki, hogy alakultak a dolgai.

Minden választ nagyon szépen köszönök előre is!

Sajnálom, hogy egy regényt írtam.



2018. jan. 3. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól megy a kémia és a matek, legyél gyógyszerész! Amiket felsoroltál, azokkal nehéz érvényesülni.
2018. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Esetleg a gyógyszerésszel kapcsolatban van valami személyes tapasztalatod amit jó, ha tud az ember?
2018. jan. 3. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs személyes tapasztalatom, csak azt tudom, hogy jól lehet vele keresni. A szabadidődben pedig írhatsz, hátha lesz rá kereslet.
2018. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor majd jobban utána nézek, hogy mi kell hozzá úgy is sokat gondolkodtam a füvészen ami mára már ugye nem létezik így, de a gyógyszerész szerintem viszonylag közel áll hozzá. Köszönöm szépen még egyszer!
2018. jan. 3. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!