Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanultok szóbeli...

Ti hogyan tanultok szóbeli vizsgákra?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok,nagyon nehezen megy a tanulás..nektek mi a legjobb módszer?

2018. jan. 5. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Infos helyre járok, és főleg tételek kimondása, bizonyítását kell tudni, érteni. (szóbelin)


Én úgy szoktam tanulni, hogy "kidolgozom" a tételeket. Hogy szépen egy helyen legyen az összes tétel definició bizonyítás és ne kelljen össze vissza lapozni az anyagban, füzetben.

Majd azokat olvasgatom, megpróbálom megérteni, és saját szavakkal elmondani. Nem szeretem a szóbeli vizsgákat, mert elég szűkszavú és introvertált vagyok, ezért a tükör előtt szoktam felmondani a tételeket sokszor, hogy egy kis "magabiztosságot" és rutint szerezzek.


Szóval szerintem mindenképpen érdemes kiírni egy külön lapra/füzetbe, hogy miről akarsz beszélni a vizsga alatt a különböző tételeknél, és azt mint egy előadást előadva szépen felépíteni otthon. (aztán lehet, hogy csak én parázom túl a szóbeliket)

2018. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én is nagyon túlparázom sajnos,és nagyon nagyon nem megy ez nekem..12én vizsga. 36 tétel
2018. jan. 5. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én jogra járok..most kereskedelmi joggal ismerkedek...én is kidolgozom a tételeket..felépítem..megtanulom..felmondom...a tételeket egymással összehasonlítom, hogy melyik hogy függ össze egymással..hasonlóságok-különbségek..rendszert építek fel..összehasonlítva tanulom a tételeket...sokat ismétlek és aztán hagy szóljon :-) Vizsgán csak magabiztosan kell előadni magad és máris túl vagy az egészen, én tanulás közben miközben felmondom azt képzelem egyetemi docens vagyok és egy 300 fős évfolyamnak nyomatom az okosságokat illetve ha esetleg vizsgán a vizsgáztató nem értene valamit és megkérdezné el tudjam neki magyarázni, hogy ő is megértse :-)
2018. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez jopofa,koszi szepen!:)
2018. jan. 5. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!