Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek menjek Magyarorszá...

Szerintetek menjek Magyarországra suliba?

Figyelt kérdés
Erdélyben lakok 10-dikes vagyok nem mondom jó tanuló vagyok de annyira azért rossz sem, és sportolok is és szeretném 11-diktől menni Magyarországra,mert szerintem jobb ott, és az lenne a kérdésem ezt el lehetne-e intézni és jó lenne vajon? Esetleg valami sport suliba is mennék ha lenne hely, szerintetek lenne és melyik városba ?

2018. jan. 7. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Nem akarlak megsérteni de eléggé gyengécske a magyar tudásod.

Illetve itt sem kolbászból van a kerítés.


Vannak jó iskoláink, de csak ezért felesleges ide jönnöd ha nincsenek nagyobb terveid. (Egyetem..)


El lehet intézni, koli vagy szépen ide költöztök.

Jó lenne?

Ki tudja... biztosan nehéz lenne a normális magyar használata, ahol már nem elég az a szint, amin most vagy. (Az írásod alapján egy 10-12 éves magyar iskolás szintjén vagy)


Sport suli? Vannak foci csapatok és hasonlók.. de ahhoz tudni kell, hogy mennyire vagy jó és milyen sportról van szó.

De az esetek túlnyomó részében ez már nem az iskolán belül folyik, hanem iskolán kívüli programok.

2018. jan. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem jól írok? Több barátom is ki ment már oda sulizni
2018. jan. 7. 23:49
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

Szerintem a korosztályod átlaga felett van a magyar helyesírásod.

Ne foglalkozz azzal aki nem is a kérésedre válaszol, hanem láthatóan személyeskedő, rosszindulatú!

Érettségi után jönnél?

2018. jan. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem érettségi után hanem már 11-diktől, amúgy köszönöm szépen
2018. jan. 7. 23:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi a hosszú távú terved. Ha szeretnél Magyarországon egyetemre menni és később ott élni, akkor megéri átmenni.
2018. jan. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szeretnék egyetemre menni de sajnos nem vagyok aza jó tanuló 😒
2018. jan. 8. 02:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor kiderül, hogy még egy Magyarországon élőnek sem megy az anyanyelvén történő értelmezés. :D


Egyáltalán nem a helyesírására gondoltam. Mivel az tanulható és nem attól függnek az igazán fontos dolgok.

Ellentétben nézd meg a fogalmazás módját.

Így beszél/ír egy átlagos, középiskolába járó másodikos magyar diák?

Ebből leszűrhető, hogy nehézségei lesznek az irodalom, töri és hasonló humán tárgyak esetében.

Hiszen nem a korához illően tudja kifejezni magát.


Ha pedig komolyan azt gondolod, hogy egy 16 évesnek így kell írnia magyarul... akkor baj van a fejedben.


A kérdező hozzáállása is szomorú..

Miért ámítjuk?

Jöjjön ide, elhülyéskedni az életét?

"Szeretnék egyetemre menni de sajnos nem vagyok aza jó tanuló"

Tipikusan az a személy, aki nem akarja bevallani, hogy soha nem fog tovább tanulni és majd úgyis lesz valahogy. "Elég a sport"....


Ha csak focizni szeretnél és nem tanulni, akkor feleslges idejönni.

Aki meg csak istenesít, az követi el a legnagyobb hibát.

2018. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor most ezzel a szövegeddel meg fogom azt mutatni,hogy tovább fogok tanulni 😌
2018. jan. 8. 15:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyere mindenképp, ha akarsz!:) Szerintem a magyarod tök jó, és tényleg jó egyetemek vannak itt, több lehetőség meg minden. Én Szlovákiából jöttem, és csak jókat mondhatok a sulimról meg az itteni emberekről is.:)
2018. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!