Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mibe lenne érdemesebb pénzt...

Mibe lenne érdemesebb pénzt invesztálni?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, idén lesz két éve, hogy érettségiztem. Mivel az egyetem nem jött szóba a közepes érettségim miatt, nem is jelentkeztem. Habár nem is annyira motivál egy diploma.. Idáig kulimunkát végeztem, ahova nem kell sok ész: voltam takarítónő, konyhai kisegítő, most autókozmetikában gályázok. Most, hogy elkezdtem rendesen pénzt keresni, úgy gondoltam, gyűjtök egy kis pénzt, és elkezdem a jogsit, ha az megvan, vennék egy olcsó autót (melynek költségeit a szüleimmel feleznénk-ők is használnák), és utána letteném a nyelvvizsgát angolból. Minap felvázoltam ezt az ötletet a szüleimnek, de ők azt mondják, inkább tanulnom kellene valami OKJ-s szakmát, mert lassan kifutok az időből. A gond csak az, hogy halvány fogalmam sincs, minek tanuljak, mert semmi sem érdekel az elvégezhető szakmák közül.. Vendéglátás, egészségügy nem vonz, informatikához nincs érzékem. A szépségvonalon kínomban gondolkodtam, de eléggé remegős a kezem, nem tudom ez mekkora hendikepp. Szerintetek mit kellene tennem? Bármilyen véleményt szívesen meghallgatok! Előre is köszönöm.
2018. jan. 8. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én egészségügyi tanulmányokról most váltottam informatikára,szerintem a mai világban ebben van sok pénz, érdemes tanulni.
2018. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Elöször talald meg a saját utad, ami te vagy, amiben ki tudsz teljesedni. Kollegám és én, festünk, redőnyözünk stb. Nagyon szeretjük csinálni. Ma is fél ötkor tűnt fel, hogy hoppá, már el kellett volna indulni haza. Az biztos, hogy valamilyen felmérés után egy piaci résre érdemes rámozdulni. Mi erre készülünk épp, hamarosan “berobbanunk a köztudatba”.
2018. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De mégis milyen munkahelyen tudnád elképzelni magad? Bankban? Ügyfélszolgálaton? Boltban? Netán valamilyen hivatalban? Az angol nagyon jó ötlet, mert sok helyen előny, vagy egyenesen elvárás, a jogsi is hasznos, de a szüleidnek igazuk van, jó lenne valami szakképesítés is.
2018. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarsz edző lenni? Mostanában minden sarkon edzőterem van. Fitness tréner, jóga, pilates, akármi ami tetszik.
2018. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kolompár Achillesz! Legbelül valamilyen képzőművészként tudnám elképzelni magam. Bőrdíszműves, ötvös, ékszerkészítő vagy bármilyen kreatív szakma, amelyhez nem kell diploma, de nem is hal belőle éhen az ember. A gond csak az, hogy ezekra manapság nincs kereslet, és ahol lakom, ott nincs ilyen tanfolyam. Szüleim “álma” hogy legyek titkárnő... szerintünk nincs kényelmesebb állás a világon.
2018. jan. 8. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Titkárnő, ja, kényelmes, csak épp éhen halni elég a bére.


Informatika, hajrá, azzal kereshetsz is.


Egyébként igazuk van, csinálj egy okj-t, én lecsúsztam róla, máig bánom :(

2018. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, ha van benned kreativitás, de te magad mondod, hogy ebből nem lehet megélni. Hobbinak jó, és talán el is adhatsz néhány darabot, de erre nem igazán lehet jövőt építeni. Amiket felsoroltam, nem túl kreatív dolgok, sőt, akár unalmasak is lehetnek, de meg tudsz belőlük élni. Ugyanez igaz a titkárnői munkára is. Mellette készíthetsz mindenfélét, és ha ügyes vagy, és van üzleti érzéked is, egyszer talán lehet az a fő tevékenységed.
2018. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
A titkárnő miért egyszerű? 120 ezerért cumizni egy vén majmot? Akkor már inkább legyen qrva, a meló ugyanaz, sőt gépelni sem kell és legalább megfizetik.
2018. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!