Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány tételt tud egy ember...

Hány tételt tud egy ember megtanulni? Hol van az a pont amikor az új anyag már csak úgy megy bele az ember fejébe hogy mást elfelejt helyette?

Figyelt kérdés
20 db 1 oldalas tételt bárki meg tud tanulni még talán 50et is , mi a helyzet mondjuk 100,200, 500 vagy akár 1000 tétellel, ha nincs időkorlát
2018. jan. 9. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mind1 hogy mit tanulsz, az sem hogy milyenek a kepessegeid, mennyire vagy gyakorlott.
2018. jan. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először azt hittem, matematikai tételre gondolsz. A közoktatás rovatban szerintem kevesebben csalódnának, amikor rákattintanak a kérdésre.

Még el is kezdtem rajta gondolkodni, hogy milyen érdekes kérdés, egy kreditnyi anyagban kb hány tétel lehet, hányat végeztem el, mennyit tanultam nem iskolarendszerben, vajon honnantól számolod tételnek és meddig csak állítás...


Akkor tudsz nagyon sok tényt megjegyezni, ha rendszerben látod őket. Ha csak random szöveg van 1000 oldalon, azt valószínűleg nem fogod hosszútávon megjegyezni, de ha hosszú éveken át naponta rendszeresen nekilátva alaposan megvizsgálsz valamit ezerféle aspektusból, arról jó eséllyel bármikor ki tudod fejteni majd az ezer tételt. De így akár tízezreket is.

2018. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Ha ez arra megy ki, hogy kb mekkora az agy kapacitása pl tera vagy petabájtban kifejezve, szerintem még ezt senki se tudja.

Amúgy igen, egyén függő, ahogy az is, hogy a sok bevitt adat használható marad e avagy sem. Én sokszor egy este alatt 150-200 oldalt bevágtam, másnapi ZH ötös, de hosszú távon nem maradt meg. És ez a 150-200 oldal nem is sok. De ahogy Einstein mondta, az agy gondolkodásra való, nem adattárolásra.

2018. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs időkorlát és folyamatosan ismétel-ismétel és ismétel akkor korlátlan mennyiséget!
2018. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!