Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a világegyetemben az...

Ha a világegyetemben az összes anyag energiává alakulna, és egy ember hirtelen ott találná magát az energiarengeteg közepében, akkor mit látna? Mit tapasztalna?

Figyelt kérdés

Látná, hogy energia veszi körül? Egyáltalán érzékelné, hogy milyen nagy mennyiségű dologgal van töltve a világegyetem?


És ha mondjuk haladna előre X sebességgel, és az energia nem homogénen töltené ki az űrt, akkor mit érezne, ha az energia nélküli helyről energiadús helyre érkezne? Esetleg össze tudna úgy sűrűsödni az energia, hogy azt megérezze, még akkor is, ha az energia nem kézzel fogható dolog?


2015. aug. 19. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

> „Ha a világegyetemben az összes anyag energiává alakulna,…”

Amennyire én tudom, az a hivatalos álláspont, hogy a világegyetemben az összes anyag energia.


> „ és egy ember hirtelen ott találná magát az energiarengeteg közepében, akkor mit látna?”

Ha úgy alakulna energiává, ahogy te gondolod, akkor semmit.


> „Mit tapasztalna?”

Ha úgy alakulna energiává, ahogy te gondolod, akkor azonnal meghalna.


> „Látná, hogy energia veszi körül?”

Attól függ, hogy vannak-e az energiában látható hullámhosszú fotonok. De szoktak lenni.


> „Egyáltalán érzékelné, hogy milyen nagy mennyiségű dologgal van töltve a világegyetem?”

Te most érzékeled?


> „És ha mondjuk haladna előre X sebességgel, és az energia nem homogénen töltené ki az űrt, akkor mit érezne, ha az energia nélküli helyről energiadús helyre érkezne?”

Próbáld ki. Indulj el mondjuk x = 1,5 m/s sebességgel előre.


> „Esetleg össze tudna úgy sűrűsödni az energia, hogy azt megérezze, még akkor is, ha az energia nem kézzel fogható dolog?”

Persze.

2015. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ozmium42 ***** válasza:
Az energia nem olyan valami, ami önmagában létezik, vagy amivé az anyag alakulni tud. Az energia az anyagot jellemző tulajdonság, egy szám és egy mértékegység. Az anyagok más anyagokká alakulhatnak, és nem maga az anyag, hanem a tömege alakítható energiává. Például fotonok energiájává, amiknek nincs nyugalmi tömege.
2015. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor az anyag az energia egy olyan fajtája, amikor az energia jellemzője a tömeg, és az "energia" pedig az energia egy olyan fajtája, amikor az energia jellemzője a lendület?


Kicsit furcsán fogalmaztam, de remélem értitek.

2015. aug. 19. 23:37
 4/4 Ozmium42 ***** válasza:
54%

Nem értem, és nem is akarom.


Manapság ezeket tartják az anyag elemi részecskéinek:


[link]


Az energia egy jellemző tulajdonság, amit képletekkel lehet kiszámolni. Különböző fajtái vannak, mint mozgási, potenciális, belső, stb... ezek átalakíthatóak egymásba. A tömeg, mint jellemző tulajdonság, szintén átalakítható energiává, illetve energiából képezhető, vagyis felfogható úgy, mint egy energiafajta.

2015. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!