Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem szempontokat...

Tudnátok nekem szempontokat írni egy 10 oldalas vizsgadolgozathoz?

Figyelt kérdés

10 oldalt kell írni. Kaptunk hozzá 10 témát. Én az elsőt választottam, úgy érzem arról lehet a legtöbbet írni. Tudnátok segíteni, hogy hogyan építsem fel a dolgozat szerkezetét és, hogy milyen szempontokat vegyek figyelembe, miket vizsgáljak meg jobban?


1)a biotecnologia alkalmazasa a videkfejlesztesben


2)tejsavas erjesztesu elelmiszerek (tejtermekek,  kaposzta, sajt...)


3)silotakarmanyok keszitese, technologiak, mikrobiologia


4)Gmo esettanulmanyok pl. : Canola, kukorica[monsanto]  nemkivant genfaj a kornxezetben


5)Gmo,  lehetnek e hasznosítható megoldasok


6)Fitoremediacio - talajok,  vizek tisztitasa novenyekkel


7)POP szennyezesek biologiai remediacioja


8)biodizel es bioetanol eloallitasa fenntarthato

modon


9)az akvapónia lehetősegei a jovo elelmiszertermeleseben


10)szeszes italok eloallitasa - eleszto efektus



2018. jan. 10. 06:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Meg még az akvapónián gondolkoztam, nem tudom eldonteni.
2018. jan. 10. 06:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Más területen tanulok, de hátha hasznodra válik ez is...:)

Röviden, rizsa nélkül felvezeted a témát, tisztázod az alapvető fogalmakat. Ezt célszerű úgy, mintha nem laikusoknak, hanem szakavatottaknak tennéd, nem kell visszamenni a ókori görögökig.:D Ebből átvezeted a téma szükségességére a hangsúlyt, vagyis hogy miért indokolt ezt vizsgálni, miért fontos ez. Utána előásod a fontosabb szakirodalmakat és az újabb eredményeket és pontról pontra haladva összefoglalod őket, vagyis hogy hol tartunk jelenleg és mik a főbb trendek, álláspontok. Ezt követően jön egyfajta összegzés, a lehetőségek és buktatók összefoglalása, az, hogy esetleg mit lenne érdemes fejleszteni/kutatni a témában és lezárod valami általános, de mégsem elhasznált megállapítással, hogy mennyire körülhatárolt a téma, mennyire bonyolult a kérdéskör, ilyesmi.


Viszont ahogy olvasol a témában tudományos cikkeket, vagy hasonlókat, látni fogod, ők hogyan építik fel. Az a fontos, hogy legyen egy szép logikai íve, ami bemutatja a témát. Az ilyeneknél (nálunk legalábbis úgy tanították) úgy kell fogalmazni és olyan infókat kell beleírni, hogy informatív legyen egy szakavat, de más szakterületen dolgozó ember számára. Tehát valamilyen szinten tudományos/szakmai igényű, de logikus, egyértelmű.:)

2018. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :) elso eves vagyok és még nem nagyon tudom, hogy hogyan kell megírni egy ilyet. De ez segített, köszi még 1x :)
2018. jan. 10. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!