Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment szakon milyen nehéz a matek?

Figyelt kérdés

Érdekes szituban vagyok. Egy évig (12.-ben) tanultam gazdaságot gimnáziumban, két éves lemaradással kezdtem, mégis osztályelső voltam belőle év végére (igaz, az érettségim csak négyes lett). Egyébként is tetszik a téma, fog az agyam az üzleti dolgokra, viszont a matekkal van problémám. Összesen 7 iskolába jártam, ami 7 teljesen különböző tanárt jelent - nyolcadikban még a bolyai matekversenyen voltam, viszont ezután annyira összekuszálódott az egész matek téma bennem, hogy az érettségin már csak egy 46%-os hármast sikerült összehozni (igaz, nem készültem rá

egyáltalán). A számolások jól mennek, a logikám is rendben van, viszont bizonyos feladattípusok nem mennek, mert az alapjai kimaradtak nekem.


A kérdés, hogy gazd. és menedzsment szakon mennyire durva a matek, miket kell tudni, milyen a buktatási arány? Tudtommal kereskedelem és marketingen is ugyanaz a matek, ha nem, javítsatok ki. Köszönöm a válaszokat! :)



2018. jan. 10. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden üzleti gazdasági szakon ugyanaz az alapozó matekos tárgy(ak) van(nak). Aztán valamelyik szak számolósabb, pl psz, másik meg elméletibb pl HR. Gazdmen kettő közt van. 1-2 konkrét matekóra van, ezen sokan elvéreznek. Határértékszámítás, integrálás, deriválás, függvényvizsgálat ami az anyag nagy részét kiteszi, ha nincsenek meg matekból az alapk megszenvedsz vele. Viszont utána a többi tárgynál könnyebb a matek, inkább logika kell a számításokhoz azoknál, hogy megtanuld a képleteket meg hogy be tudd ütni a számokat egy számológépbe.
2018. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Az a matek lesz ami legtöbbeknek nem megy.

Függvényezés orrba szájba.


Nem igazán lesz 2 ismeretlenes számolgatás hogy rendezd Y-ra és kész.

Sin, cos, tanges, ctg sok van. sőt...

A függvénynek mindenéd fogjátok számolni, a meredekségtől kezdve a függvény alatti területig.

Igen erősen épít a közép matekra.

Térfogatot nem fogtok számolni az tény, de számtani és mértani közép is kimarad, pont mint a "gráfok".

2018. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor én már kezdek is gyakorolni, legalább már tudom mivel állok szemben. Köszi a válaszokat, kaptok zöldet mindketten. :D
2018. jan. 10. 19:48
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
49%
BME-n besz*rsz, a többi intézményben könnyebb a gazd matek.
2018. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, a BME-ről eleget hallottam ahhoz hogy át se fusson az agyamon ;)
2018. jan. 10. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!