Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen képzést érdemes elvégez...

Milyen képzést érdemes elvégeznie annak, aki később nagykövetségen szeretne dolgozni?

Figyelt kérdés

A nemzetközi tanulmányokra és a jogra gondoltam először, de kétlem, hogy mindenképp ezek kellenének. Valakinek van információja vagy esetleg tapasztalata, hogy hogyan működik az elhelyezkedés a nagykövetségeken, konzulátusokon?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2018. jan. 10. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Közigazgatás-szervező, államtudományi, nemzetközi igazgatásival jobban jársz szerintem. De az ilyen helyeken amennyire én tapasztalatom, eléggé kihalásos/ismerősalapú a rendszer...
2018. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően igen, nemzetközi tanulmányok, jog (nemzetközire specializálódni, pl. EU) és/ vagy közgazdaságtan (nemzetközi gazdálkodás), ami a legjobban hozzásegít tanulmányok terén.

Ezek mellé még több idegennyelv anyanyelvi szintű ismerete (angol, francia alap, mellé azon országoké, ahová akarsz (küldenek) menni kiküldetésre).


Viszont ne haragudj a pesszimitásért, de szerintem a valóságban sokkal inkább számít az, hogy valaki diplomáciában dolgozónak a valakije vagy, mivel kevés a betöltendő hely. A másik, hogy az épp aktuális hatalmon lévő kormányhoz tartozol gyakorlatilag, hisz épp annyira kell a kormány érdekeit érvényesítened, mint a kinn lévő honfitársaidét. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg diplomata egyben kém is, de legalább valamilyen szinten kapcsolata van titkosszolgálatokkal. És ez nem csak itthon van így, EU vagy esetleg ENSZ-ben mégnagyobb kutyák érdekeit kell képviselned.


Egy szóval ebben a szakmában szerintem leginkább az számít, hogy kinek vagy a kije, a tanulmányok csak másodlagos fontosságúak.

2018. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!