Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazolatlan ora: hanytol es...

Igazolatlan ora: hanytol es mik a kovetkezmenyek?

Figyelt kérdés
Van 2 igazolatlanom mert bediktalnak hianyzonak bizonyos orakon (utolso ev kozepsuliban es hiaba van napi 7-8 oram van olyan osztalytarsam akivel abbol csak 1 kozos, igy sokszor nem veszik eszre, hogy mas csoport tagjai igenis bent vannak) ezt hiaba mondom az osztalyfonokomnek, van az o orajarol is hianyzasom amikor ott voltam es latott is... sajnos nem tanarnak valo es nagyon ellenszenves velunk, igy altalaban annyit kozol, hogy nem erdekli es utolag nem hajt vegre modositasokat. Most a 2 oraert kaptam szaktanarit. Nem tervezek tobbet gyujteni de sajnos az o hozzaallasa miatt nem biztos hogy ez elkerulheto. Ugy tudom ha elmultam 16 akkor 30 igazolatlan utan felmondhatjak a tanuloi jogviszonyom, 50 utan a csaladit penz helyett elelmiszerre valtjak. Ezek engem nem fenyegetnek, de azt hallottam, hogy 10 ora utan ertesitik/kikuldik a jegyzot. Ebbol akkor most melyik, pontosan mit takar, es milyen kovetkezmenyei vannak?
2018. jan. 12. 22:47
 1/1 anonim ***** válasza:
10 óra után valóban értesítik a jegyzőt, de ez semmit sem jelent azon kívül, hogy kapsz egy levelet. 30 óra után kirúgnak, ha nem vagy tanköteles, természetesen már itt elveszted a családi pótlékot, mert ezután nem vagy tanuló. Ha tanköteles vagy, akkor 50 óra után veszik el a családik. Ezen kívül kaphatsz intőket bizonyos óraszám után, de az csak a magatartás jegyedet rontja le, sehova sem számít bele.
2018. jan. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!