Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez plágium? Egy megírt dolgoza...

Ez plágium? Egy megírt dolgozat alapján írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem rég kezdtem el, írni a szakdolgozatomat. Olyan témám van, amihez találtam egy tökéletes forrást, egy phd dolgozatot. Más - főleg magyar nyelvű konrétan az én témámhoz kapcsolódó forrás sajnos ezen kívül csak 1-2 olyan van, ami használható. Plusz jogszabályok, szerződések, amikre ugye hivatkozik a phd írója is.

A Phd-dolgozatból körülbelül 50 oldal az ami számomra tökéletes "vonalvezetés" lenne. Szerintetek az plágium ha e szerint írom meg, ergo az általa felhasznált forrásoknak utánakeresek, és ahol arra hivatkozik én is arra hivatkozom, ahol pedig az ő gondolatát idézem/tartalmilag idézem ott nyilván a phd-ra hivatkozom. Csak végül is az lenne az egész alapja.

Szóval ez így belefér szerintetek?

Előre is köszönöm!


2018. jan. 13. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt inkább a témavezetővel kellene megbeszélned, de mivel minden forrás szabadon választható, ezért gondolom, hogy nem lenne plágium, ha megfelelően használod fel. A nem megfelelő felhasználás például az, hogy egy-az-egyben átemeled a saját szakdolgozatodba, az már plágium.
2018. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent meghivatkozol, ami nem a te gondolatod, akkor nem lehet plágium.

Viszont nem túl eredeti ötlet más dolgozata alapján írni, és azt is pontozzák. Az egy dolog, hogy esetleg más dolgozatában találsz adatot, infót és arra hivatkozol, azzal semmi gond. De konkrétan más dolgozata alapján írni, kissé túlzás.

2018. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan lehivatkozod, akkor nem plágium. Viszont egyérteműen meg kell tudni határozni, hogy mi az ami a saját érdemi részed a szakdolgozatban (hiszen ezt kell alátámasztani külső forrásokból). Ha egy az egyben átveszed az érdemi részt egy másik dolgozatból, akkor a szakdolgozatnak nem lesz "értéke". Nyilván az átvett érdemi részt tovább kell vinni a saját gondolatmeneteddel.
2018. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én is hivatkoztam phd dolgozatra és annak forrásaira, semmi problémám nem lett belőle
2018. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz valami jó, hogy más megírt dolgozatát felhasználod, nem plágium, ha nem emelsz át részeket, jelölöd amit onnan idézel és megjelölöd forrásként. Vannak plágium szűrő alkalmazások is,amin lefuttatjak.

Viszont nem túl eredeti. Az lenne a lényege, hogy egy saját magad kitalált, levezetett dolgozatot és tanulmányt készíts egy eredeti témáról. Én így gondolom, nem valakiét kimásolni, összevágni, átírni.

Ez lenne a szakdolgozat értelme!

2018. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kivéve ha BSc szakdolgozatról van szó, sok egyetemen nem is lehet saját kísérletet csinálni BScn. én is irodalmaztam
2018. jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!