Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy manapság mindenki diplomával rohangál és lenézik a kétkezi munkásokat?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 23:56
 1/6 czibles ***** válasza:
72%
amint csőtörése lesz és szakembert kell kihívnia, és a félórás munkért el kér majd tőle több ezer forintot, majd akkor talán elgondolkodik, hogy ki keres jobban akármennyire le is nézi.
2010. jún. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolónak: ez nyilván attól függ, hogy milyen diplomáról beszélünk. Egy klasszikus (tehát nem informatikai) mérnök nagy eséllyel meg tudja javítani magának a csapot.
2010. jún. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül az anyagi oldalról közelíteném meg a dolgot, de szerintem egy diplomás ember ha el tud helyezkedni igenis jól keres. Arról van szó szerintem, hogy sok fiatal csak tespeszteni akarja a valagát, ezért mennek egyetemre. Azt gondolják, hogy majd csöcsülnek egy irodában és hazaviszik a nagy lóvét. Hát tévednek, ugyanis elég nehéz manapság diplomával elhelyezkedni. Ráadásul hülyék vannak az ország élén. Én a helyükben kicsit leszabályoznám a dolgot. Csak annyi diák mehessen egyetemre amennyire szükség van. Fölösleges felvenni 100 embert egy évfolyamra ha annak a fele nem tudja teljesíteni a követelményeket, mondjuk 50-en diplomáznak ezzel a végzettséggel betölthető állásokban a szabad hely mondjuk 5. Így a diplomások 90%-a koppan egyet.
2010. jún. 5. 10:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a baj, hogy mindenki egyetemre akar menni (mert azt hallják, hogy egyetem=buli, ivászat, néha egy kis tanulás), és ez a "presztízs", míg a kétkezi munkás a "hülye", az "alantas". Ez az egyik legnagyobb hülyeség, amit valaha hallottam. Ha valakinek olyan esze, ambíciói meg fizikai képességei vannak, amelyek nem engedik azt, hogy kétkezi munkásnak menjen, akkor ne, de lenézni őket elég komoly lelki szegénységre utal. Főleg, hogy manapság gyakorlatilag már minden hülyének lehet diplomája... [sajnos - sajnos, mert nem csak a tehetségeseknek, hanem a protekciósoknak meg a lumpolóknak is]


Mondjuk egyik tanárom megmondta: gyerekek, az fog túlélni, aki meg tudja magának termelni a napi betevőt.


És ezzel most nem a diplomásokat, hanem az arrogáns diplomásokat meg a sznobokat szerettem volna leszólni.

2010. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy sok az ostoba, és se munkájuk, se pénzük HAHAHAHA


Munka mindig lesz, de sok diplomásnak csak állása van..

2010. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, ez megint egy provokatív kérdés, és már ezerszer át volt rágva és volt beszélve.
2010. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!