Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 50 óra közösségi szolgálatot...

50 óra közösségi szolgálatot hogyan lehetne gyorsan megoldani?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, és megtudtam, hogy ha nincs meg ez a "közösségi szolgálat", akkor nem mehetek érettségizni. (Osztályfőnök egyébként idáig nem foglalkozott vele és nem is beszélt róla, ezért csak most tudtam meg..)

Esélytelen hogy a hátralévő időben megcsináljam, tehát valami más megoldást kellene kitalálnom, hogy letudjam.

Az osztályomban egyébként jópár embernek nincs még meg, akiknek megvan közülük sokan ismerőssel leigazoltatták.

Nekem viszont nincs ilyen ismerősöm.


Valahogy el lehetne intézni, vagy mostmár csak ősszel fogok érettségizni?



2018. jan. 14. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. elméssz és megcsinálod az 50 órát tisztességesen.

2.Valamelyik osztálytársad ismerősén keresztül leigazoltatod.


Amúgy egy csomó helyen rugalmasak, simán jóváirnak +1-2 órát.

2018. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz be valahova (én oviba mentem) leigazoltattam előre, aztán megbeszélés alapján mentem - mikor ráértem. (Szóbeli előtt írásbeli után, 2*5 napot, 7-12 között.)

Ja és arra vigyázz, hogy nálunk (lehet,hogy nálatok nem,de tudakold meg) egy napra csak 3 óra lehetett beírva.

2018. jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is oviban voltam, 2 hétig napi öt órában. Leigazoltathatod velük mintha már megcsináltad volna az 50 órát, aztán ha máskor nem is, péntekenként csak ráérsz pár órára bemenni, játszol a gyerekekkel, legot válogatsz, pakolászol stb. :) Ha nem szeretnél gyerekekkel foglalkozni, akkor menj akár sepregetni ha van szerződése a sulinak valami templommal, vagy idősek otthonával stb. Könyvtárban is lazán megvan az 50 óra, különösebb erőfeszítések nélkül. Persze az lenne a lényeg, hogy szívből segíts, így menj olyan helyre, ahol szívesen tennéd, nem csupán a kötelesség miatt. Úgy gyorsabban is letelik.

Mindegy hova mész, szerintem akárhol adnának előre igazolást, aztán megbeszélitek mikor dolgozod le.:)

Teljesen megoldható, nem kell ráparázni.

2018. jan. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

És akinek megvan, az honnan tudott róla?

Az ilyesmit iskolai szinten szervezik, kell hogy legyen az iskolának egy csomó ajánlata, kapcsolatban állnak mindenféle szervezetekkel, ahol el lehet végezni a munkát, és biztosan elfogadja az igazolásukat az iskola. Nézz körül az iskolád honlapján, kérdezd az osztályfőnököt, ha ő nem tudja, akkor az igazgatóhelyettest. Hidd el, hogy az iskolának nem érdeke, hogy ilyen hülyeséggel elvágjon diákokat az érettségitől.

2018. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!