Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek engedik a jogsit/m...

Szerintetek engedik a jogsit/mi igaz ebből?

Figyelt kérdés

3 hónapos korom óta shunt-öm van. (2X volt agyhártyagyulladásom) 2009!!!-ben volt két epilepsziás rohamom, részben a shunt, részben a kevés/semmi alvás részben a bántalmazások és részben a napi 8-12 óra számítógépezés miatt.


A lényeg hogy kb 2010-óta semmi bajom sincs élek mint hal a vízben. Maximum a saját baromságom miatt voltam bent a korházban, gyógyszert már nem szedek 3 éve amit saját magam raktam le mert egyrészt hol volt melóhelyem, hol nem, másrészt a munkanélkülibe meg lusta voltam lemenni. Így amikor lejárt a megbízás amit a doki írt a háziorvosnak, saját felelőségemre abbahagytam a gyógyszert.


Igazából azóta sincs semmi bajom, 13 órában dolgozom (éjszaka is).


2-3 éve a kontrolon a doki leírta hogy alkalmas vagyok a jogosítványszerzésre, de azután sajnos még volt 1 lelki összeomlásom (megtámadtak a cigányok) ami miatt epilepsziás rohamom nem, de ilyen k*rv*gyenge vagyok, nem birok mozogni, 100kg-s mindenem kategóriás beleesek az árokba hazafele menet az volt, de ennek is már vagy 2-3 éve.


Amblokk most olvastam hogy állítólag a krónikus betegektől el akarják venni a jogsit, mi igaz ebből.



2018. jan. 17. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
2 év gyógyszermentes vagy 3 év gyógyszer melletti tünetmentesség a feltétel sima B kategóriára, de hivatásszerűen nem vezethetsz.
2018. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Biztos vagy te abban, hogy akarsz így vezetni? Rokonomnak spontán epilepsziás rohama lett vezetés közben és letarolta a fél körforgalmat. Az volt a szerencse, hogy akkor éppen nem voltak gyalogosok ott, mert egyébként átgázolt volna rajtuk és akkor most nem csak a jogosítványát vesztette volna el, hanem börtönben is ülne.
2018. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
73%
Szerintem megkapnád a B kategoriát, de a helyedben én előbb ősszeszedném magam mentálisan. Nem olcsó a jogsi és utánna gyüjthetsz kocsira.
2018. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bőven megkaphatod.


3 év gyógyszerrel + 2 év gyógyszer nélkül kell a második szintű orvosi engedélyhez (ami a hivatásos jogsihoz kell, de csoportos személyszállítást így sem csinálhatsz), tehát lehetsz akár kamionos is, PÁV3-at megkapod.


Sima B kategóriát (első szintű orvosi engedély) akkor is kaphatsz, ha gyógyszert szedsz ugyanis a rohammentesség a feltétel.


[link]

2019. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!