Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakváltásnak mik a következmé...

Szakváltásnak mik a következményei? (Egyetem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Épp szakváltás előtt állok, jövőhéten már hivatalosan is másik szakon tanulok.


Jelenleg Angol-Informatika tanárnak tanulok, viszont egyéb okok miatt, az Informatikát lecserélem Médiára.


A kérdésem az lenne, hogy az informatikai kreditek és vizsgaeredmények számítani fognak a szakváltás után?

Illetve lesz még egy vizsgám Informatikából, érdemes rá bemenni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 18. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A spagetti renccccernek köszönhetően ha a két szaknak vannak közös tárgyai és te azokat teljesítetted az egyiken, akkor átviheted az eredményt (kérvényezni kell).


Pár éve, amikor egyetemista voltam, akkor proginfóról ment át haverom mérnökinfóra. Pár matek és pár infós tárgyat eltudott fogadtatni, de voltak olyanok, amik mentek a levesbe, mert nem voltak jelen mérnökinfón. Illetve ugye voltak első féléves / éves tárgyak mérnökinfón, amik neki hiányoztak, így azokat pótolnia kellett természetesen.


---


Amennyiben nem mész be a felvett vizsgára, akkor vizsgamulasztási büntetést kell fizetned (régen nálunk ez 4000 ft volt). Na meg a félévedet lezárják. Tehát amelyik tárgyat nem teljesíted, azok bukott kreditnek fognak számítani, amiket szintén ki kell fizetni. (Államin voltam, nem tudom, hogy fizetősön is ki kell-e, ha esetleg te olyanon vagy.)

2018. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Sokat segített!

Azt még megkérdezhetném, hogy a nem teljesített tárgyak után mennyi összeget kell kifizetni?

2018. jan. 18. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!