Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már egyszer érettségiztem,...

Ha már egyszer érettségiztem, jelentkezhetek az ezévi Májusi érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szakot szeretnék váltani egyetemen, de az új szakomhoz kellene egy érettségi informatikából, de nem rendelkezem vele, szóval szeretnék jelentkezni a Májusi érettségi vizsgára, hogy a jövő tanévet, már az új egyetememen kezdhessem.


Ez megoldható?


Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 18. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen. Bármelyik intézetben ahol tartanak érettségit tudsz jelentkezni. Viszont bizonyos esetekben fizetni kell érte. Teszem azt ha középszintűt írtál annak idején akkor az új középszintű érettségi (mindegy a tárgy) fizetős, viszont ha emeltre mész akkor fizetős. Legalábbis két éve így volt.
2018. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Tehát, ha jelentkezek a régi Középiskolámba, ha tartanak érettségit, és ha oda jelentkezek, akkor ott is fogok érettségizni, vagy központi elosztás alapján véletlenszerű?

2018. jan. 18. 23:14
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Középszinten abban az iskolában vizsgázol, ahol jelentkeztél. Február 15-ig kell, de nyilván intézd el hamarabb. 21 ezer forintot is elkérhetnek érte.
2018. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Első voltam: elnézést, lemaradt egy NEM szó. Tehát az emelt az ingyenes. A másik válaszolónak pedig igaza van, középszinten a jelentkezés helye. Emelt szinten, pedig központilag sorolnak be valahová.
2018. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. :D
2018. jan. 18. 23:51
 6/8 anonim ***** válasza:
De jelentkezhetsz egy kormányhivatalban is és akkor ők osztanak be egy középiskolába. Én kétszer jelentkeztem középszintű érettségire a megyei kormányhivatalban és mindkét alkalommal a régi középiskolába osztottak be. (Annak ellenére, hogy normál esetben az egyik tárgyból nem is szoktak ott érettségit tartani.)
2018. jan. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, igazából bemegyek valamelyik nap megkérdezni a régi iskolámat, hogy tartanak-e, ha nem akkor az egyik ismerősöm iskoláját, ha ott sem, akkor kormányhivatal. :D
2018. jan. 19. 01:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es/4-es, tévedésben vagy, úgyhogy a 'nem' szót nem tartalmazó válasz volt a helyes, természetesen nem ingyenes az érettségi bizonyítvány megszerzése utáni szintemelő. Az csak az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt ingyenes. [link]
2018. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!