Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erdélyben érettségiztem...

Erdélyben érettségiztem 1988-ban romány nyelven.20éve Magyarországon élek. Magyarországon szeretnék egyetemre menni. Ha nincs magyarból érettségim, akkor is jelentkezhetek? A román érettségi nyelvizsgának számit? Mi a menete? Köszönöm:TEMAGA

Figyelt kérdés
2016. okt. 9. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vedd föl a kapcsolatot az Oktatási Hivatallal. Meg tájékozódj a felvi tájéktatójából: [link]


Alapvetően nem kell mindenből leérettségizned Magyarországon, viszont lehet, hogy a felvételi tárgyakból ajánlott mert nem lenne elég pontod ahhoz, hogy felvegyenek. Különösen, ha emelt szintű érettségi a követelmény, mert a külfödi érettségiket középszintűnek ismerik csak el.

2016. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. okt. 9. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jelentkezhetsz. A lényeg az, hogy legyen 2 tantárgyból érettségid, amit be tudsz számítatni. Valamint az is fontos, hogy a bizonyítványaid magyar nyelvűek legyenek (kétnyelvűt elfogadják, de ha csak román, akkor le kell fordítatnod). Hogy megtudd, elfogadják-e az otthoni érettségidet írnod kell az oktatási hivatalnak.

Ha középsuliban tanultál románt, akkor az elfogadják nyelvvizsgának (de erről külön bizonylat kell, ha érettségiztél románból, akkor lehet, hogy nem kell még külön, de ezt meg kell kérdezned. Arról megint érdeklődnöd kell, hogy középfokúnak, vagy felsőfokúnak fogadják el).

2016. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van már egy OKJ felsőfokú vizsgám az Erdélyben megszerzett érettségi mellett. Arra szeretmém ráépíteni a főiskolát.
2016. okt. 9. 18:55
 5/7 A kérdező kommentje:
kettős állampolgár vagyok jelentkezhetem e román állampolgárgént , és ha igen mik a feltételei
2016. okt. 9. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állampolgárság nem számít, főleg mivel így meg úgyis EU-s állampolgár vagy, úgyhogy még ha csak román állampolgár lennél, akkor is egyenrangú minden szempontból (munkavállalás, tanulás, stb.) a magyar állampolgársággal.
2016. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!!!
2016. okt. 9. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!