Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan jelentkezzek érettségir...

Hogyan jelentkezzek érettségire ha már rendelkezem érettségivel?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy tárgyból középszintű érettségit tenni, mert később még lehet rá szükségem. Már rendelkezek érettségi bizonyítvánnyal, gy nem tudom hogyan kellene eljárnom ez ügyben hogy haladjak valamerre. Egy középiskolánál vagy az oktatási hivatal keretein belül érdemesebb érettségizni? Ha középiskolában akkor hol tudom megnézni, hogy ahol lakom milyen középiskolák biztosítanak ilyen lehetőségeket? A szóbeli tételeket hol és kik határozzák meg, valamint hol tudom megtekinteni? Válaszokat előre is köszönöm!

2018. jan. 20. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha már nem vagy nappali tagozatos tanuló, akkor az oktatási hivatalban kell jelentkezned.
2018. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyetemen nappali tagozatos tanuló vagyok, de gondolom az már nem számít, hiszen az már nem közoktatás. Én középiskolában szeretnék inkább érettségizni, mert szerintem ott jófejek lennének velem szóbeli alkalmával.
2018. jan. 20. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha középiskolához adod be a lapod, ők nem kötelesek fogadni, biztosabb, ha a kormányhivatalon keresztül jelentkezel. Nincs különbség a vizsga menete vagy nehézségi foka között, központi, egységes tételek és értékelési útmutatók vannak.


A szóbeli témaköröket az Oktatási Hivatal adja ki, az idei tételek december vége óta fent vannak az eduline-on.

[link]

2018. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Viszont én földrajzból tennék középszintű érettségit és itt nem találom sehol se a tételsorokat :(
2018. jan. 20. 11:08
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Középszinten van egyáltalán szóbeli?? Egyébként ne haragudj, tényleg nem akarlak bántani, de hogy a túróba' bírsz boldogulni az egyetemen, ha ennyire képtelen vagy egy egyszerű netes keresésre is, és nem ismered az oktatási, érettségi infókat adó legismertebb oldalakat se?

2018. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát neharagudj meg de te sem találtad meg a középszintű szóbeli témaköröket.(Ennek ellenére értékelem h próbálsz segíteni) Ezért kértem segítséget :D Szóbeli meg 100% hogy van közepen, mivel az egyik volt osztálytársam földrajzból tett közepet és mondta hogy volt, de hálaégnek annyi sütnivalója nincsen hogy emlékezzen pár évvel ezelőttre.
2018. jan. 20. 12:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Én érettségizem, vagy te, mégis kinek kell az infó?:D Egyébként csak az emelt szóbeli tételek vannak az oktatás.hu-n is, ezért kételkedtem benne, hogy egyáltalán van-e szóbeli vizsga középszinten. Az eduline-on viszont mindent megtalálsz, hivatkozásokat is más oldalakra, pl. kidolgozott földrajz érettségi tételeket is. Ez már a te feladatod, hogy megkeresd.:-)
2018. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az Oktatási Hivatal által közzétett középszintű témakörök csak a kormányhivatal által szervezett középszintű vizsgákra érvényesek. Ha középiskolában jelentkezel vagy oda osztanak be, akkor az iskola adja meg őket. Az OH-ban nem lehet jelentkezni.


Általában a hivatalos tudnivalók az oktatas.hu oldalon vannak. Az eduline vagy másol, és akkor ugyanaz van ott is, vagy saját kútfőből ír valamit, és időnként hülyeségeket. Már több ilyen példát is láttunk itt. Az eduline semmilyen szempontból nem hivatalos forrás, és esetenként kell meggyőződni a megbízhatóságáról.

2018. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Sehol nem írtam, hogy az eduline hivatalos forrás, ellenben azt igen, hogy hivatkozásokat ad meg.:-) Azt sem írta senki, hogy az Oktatási Hivatalban kell jelentkezni, ott vannak a lehetőségek világosan a linken, amit küldtem.

Egyébként, ha a középiskola elfogadja a jelentkezést, a vizsga előtt 60 nappal köteles közzétenni a vizsgával kapcsolatos, nyilvánosságra hozható információkat. Az egyes tételek konkrét címe nem tartozik ezek közé, egyébként földrajzból középszinten nincs kötelezően nyilvánosságra hozandó anyag.:-) A vizsga leírása és követelményszintje pedig megtalálható a neten. Sok sikert.:-)

2018. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!