Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan jelentkezzek (lehetőleg...

Hogyan jelentkezzek (lehetőleg eredményesen) Matematika szakra külföldi érettségivel?

Figyelt kérdés

Még 2006-ban érettségiztem (Szlovákiában), emelt szinten Matematikából és Fizikából.

Úgy tudom, jelenleg a külföldi emelt szintű érettségit nem fogadják el Magyarországon, viszont a szak felvételi követelménye az emelt szint.

Rendelkezem egy Mérnök informatikus (BSc) diplomával.


Hogyan nyerhetek felvételt Matematika szakra, ha nem szeretnék emelt szintű érettségit tenni?



2016. dec. 30. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akár a BSc diplomád alapján, ha jól sikerült.
2016. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy azt sajnos nem számolják bele, vagy tévedek?
2016. dec. 30. 00:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Intézménytől függ. Nézd meg a felvételi tájékoztatóban, vagy ha nem vagy biztos benne, nyugodtan hívd fel a tanári osztályukat.


Sok sikert! :)

2016. dec. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy mehetnél egyből mesterszakra is, mert szerintem megvan hozzá a szükséges belépő kredit.
2016. dec. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát megnéztem a matekos záróvizsga sorokat (BME-st), azért bőven van olyan témakör, amiről nem is tanultunk..


Szerintem az infósoknak a matekosok tananyagának kb. felét ha leadhatják (algoritmuselméleti és számításelméleti részeket kicsit bővebben, analízist, valszámot, sztochasztikát valszeg kevésbé), ezért szeretném azokat a részeket is alaposan megismerni, amelyről lemaradtam..


Másik faktor, hogy már rég tanultam ennyi matekot, nem sokra emlékszem belőle, így nem árt a frissítés..

2016. dec. 30. 09:07
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Oké, de ugye tudod, hogy mesterszakra nennél akkor sok Bsc-s tárgyat elvegéztetnének veled? Mert így mondjuk három év alatt egy matematikus mester diplomád lehetne, ha az első évben csak Bsc tárgyakat csinálsz.
2016. dec. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

persze, ez igaz, csak nem mindegy, milyen áron..

A kreditek mesteren tipikusan drágábbak mint bsc-n...

2016. dec. 30. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!