Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire igazságtalan...

Tényleg ennyire igazságtalan és szar hely a BME?

Figyelt kérdés

Felvételi előtt állok, nekem ez volt eddig így látatlanban a favorit, mindenki elismeréssel nyilatkozott róla és elég nagy a presztízse...


Viszont itt olvasgatva nem tudom, mit higgyek. Világ életemben jó tanuló voltam mindenből, matekból majdnem 100%-ra írtam a közepet, most tanulgatom itthon az emelt anyagot és nem látok benne semmi érthetetlent. A mostani szakomon elvárás sokszáz oldal megtanulása vizsgán, nem vagyok egyáltalán zseni, de nem okozott gondot leülni és megtanulni 1-2 hét alatt ekkora mennyiséget, még ha nem is matek. Néztem vidiken egyetemi előadásokat, ott tök érthető az anyag, amit leadnak az egyetemen, úgy éreztem, hogy elég vagyok ahhoz, hogy elvégezzem a BME-t egyenesben.


Erre itt meg megy a hiszti, hogy jó tanuló, oktv-t nyert emberek buknak meg a vizsgán, van, amin 300 emberből 3 megy át, sok esetben igazságtalan az osztályzás és egy teljesen jó dolgozatot egyszerűen áthúznak, el sem olvasva azt... Tényleg ennyire igazságtalan hely lenne? Van alapja ezeknek a rémhíreknek?


Azért kérdezem, mert épphogy beférnék az állami keretbe és nagyon nem akarom, hogy más gonoszkodása miatt a tudásom ellenére éveket csesszek el ott megérdemeletlenül. Eddig nem láttam úgy, hogy ez történne, de nem tudom hova tenni, hogy miért szívják meg ennyire egyesek.


2018. jan. 20. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

szerinted kik terjesztik ezeket a híreket?

Azok akik túl lusták vagy túl buták voltak és kibuktak

2018. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Roflkopter ***** válasza:
54%
Valóban vannak igazságtalan és gusztustalan dolgok, de összeségében a te hozzáállásod lesz a döntőfaktor h el tudod-e végezni vagy nem.
2018. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ milyen szakra akarsz menni. Szerintem a VIK meg a GTK nem túl jó ilyen szempontból, túl sok hallgató van, kevesebb a személyes kapcsolat az oktatókkal, alig van a szóbeli vizsga, stb.

A többi kar viszonylag emberléptékű, szerintem normális hozzáállás el lehet végezni bármelyik szakot. Illetve hogyha valamilyen problémád adódik/ismételned kell valamilyik tárgyat, akkor ne ess kétségbe, következő félévben készélj többet, kérjél konzultációs lehetőséget, stb.

2018. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Én oda jártam az informatika karra, és saját magam egyszer sem találkoztam ilyesmivel, csakis segítőkészséggel, többségében jófej tanárokkal. Egyetlen esetről hallottam, mikor az egyik gyöngy betűkkel író barátnőm dolgozatában egy fafej tanár oldalakat áthúzott, hogy olvashatatlan. Az én dolgozatomat szerencsére nem ő javította, de a többi javító nem mert szembeszállni vele. Azóta már nincs az a tárgy, ha jól tudom.


Most óraadóként matekot tanítottam elsőéveseknek. Ebből a tárgyból az a tapasztalatunk, hogy a felvételi pontszámnak nincs sok köze a hallgató későbbi teljesítményéhez, ellenben az első egyetemi zárthelyi (kb. témazáró dolgozat) alapján elég pontosan meg lehet mondani, hogy ki fogja simán elvégezni a tárgyat, és kinek lesz esélytelen. Tehát az, hogy az állami keretbe csak éppen hogy férsz be, még nem jelent bajt.


Ami a jó tanulók gyenge egyetemi szereplését illeti, szerintem az állhat a háttérben, hogy az egyetemen sokkal kevésbé vannak évközi számonkérések. Nincs felelés, senki nem kényszerít rá, hogy óráról órára készülj vagy megcsináld a házi feladatot, sőt be se kell járni, egyetem helyett mehetsz sörözni, ha ahhoz van kedved. Ezért, ha nincs elég önfegyelmed, az nagyon gyorsan megbosszulja magát.

2018. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Általánosságban azok szidják, akik kibuktak vagy otthagyták annyira nem ment nekik. És képtelenek elfogadni a tényt, hogy velük volt a baj, nem az egyetemmel..


Valóban vannak "igazságtalanságok" (nézőpont kérdése), de ilyet, hogy úgy buktat meg, hogy meg se nézi mit írtál nincsenek. De amúgy minden egyetemen van olyan tanár, aki igazságtalanabb a többinél. Ez van. El kell fogadni.


Az hogy elvégzed-e az egyetemet kb 100%-ban rajtad fog múlni. Olyan nincs, hogy ha nem vagy buta és mindent megteszel, hogy sikerüljön egy tárgy akkor ne menne. A legtöbb diák lusta és csodálkoznak, hogy a féléves anyagot nem tudják beseggelni 1nap alatt. És akkor megy a felháborodás, hogy pedig ők tudták..


Egy szó mint száz, ha a BME-re szeretnél jönni nyugodtan gyere, ne engedd, hogy idegenek elvegyék a kedved.

2018. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
12%

A BME férfiaknak való, nem tápszeres homokosoknak.

Te - egyelőre - helytállsz.

2018. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatást!:)

Villanykarra szeretnék menni egyébként, az állami keretet nem a ponthatárra értettem, hanem a féléveimre. Mivel az előző szakomon elhasználtam 5 félévet (az utolsót fizetem tandíjcsökkentéssel, így praktikusabb, meg átraktak, mert nem volt elég kreditem az utolsó két félévben), ezért épphogy beférne a 7 félév emellé és nehezen tudnám finanszírozni a csúszást, diákhitelt meg nem akarok felvenni.:(


Igen, azt tapasztalom nálunk is, hogy sokan nem érzik ennek a súlyát és elmókázzák a szorgalmi időszakot, de nálunk nem találkoztam igazságtalanságal, ha buktam, okkal buktam, mint itt szerintem mindenki, legfeljebb úgy szívóztak, hogy 70%-tól adtak kettest, meg teljesítési lap nélkül nem mehettél be a terembe, ilyesmi, de szerintem ez sem kiszámíthatatlan vagy igazságtalan, csak egy magasabb elvárás. De ez egy gyengébb szak, itt az induló létszám fele egyenesben végez.:)


Mindenkinek ment a zöld pacsi, további tapasztalatokat, tanácsokat is szívesen fogadok, érdekel, ki hogyan látja ezt még a hallgatók közül.:)

2018. jan. 20. 21:29
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Én most végeztem (tegnap) az utolsó vizsgámmal. Ez volt az első félévem. Kicsit engem is elbizonytalanított ez a sok negatív visszhang a BME-ről. De egyáltalán nem bántam meg, hogy ide jöttem.

Igaz régóta nem vagyok itt, de nekem nagyon tetszett az első félév így visszatekintve. Igaz közben volt, hogy húztam a számat, de elvégezhető, ha hajlandó vagy tanulni.

(mérnökinfos vagyok)

2018. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Én most végzek gpk-n 1 év csúszással. A tanultak 70%-át nem fogom hasznosítani, mivel vagy alapból értelmetlen, vagy rosszul oktatják, vagy elfelejtettem, illetve az egyetem alatt semmi életem nem volt, egyetemen kívül nem tudtam mással foglalkozni. Ezek árán mégis úgy ítélem, hogy érdemes elvégezni, mert az egyetem vége felé lévő szakmai gyakorlat, szakdolgozat alatt sokat fejlődtem, és már most mehetnék elég király helyekre dolgozni, úgy, hogy azt érzem, tényleg felszedtem hasznosítható tudást. Bár egyenlőre még mscre megyek...
2018. jan. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Írni se tudsz!

EGYELŐRE

2018. jan. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!