Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell szakdolgozatot írni?

Hogy kell szakdolgozatot írni?

Figyelt kérdés
A konzulensem csak alap dolgokat mond, de nem értem, hogy akkor saját szavaimmal írjak vagy a könyvből másoljak? Sok dolgozatot elolvastam és már a bevezetés is tudományosan van megfogalmazva....én nem tudok így fogalmazni ezt könyvbe olvasták és átfogalmazták vagy hogy? Nem értem az egész folyamatot. Már kikölcsönöztem könyveket, megvan a téma..csak hát a fogalmazás az nem megy!
2018. jan. 23. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Ne plagizálj!

Gondolom már megvan a témád, ismerd meg minél jobban. Állítsd fel a hipotézise(i)d és tervezd el, hogyan fogod bizonyítani.

Ha vizsgálati eredményeket is bemutatsz, minél előbb szerezzed be hozzá az adatokat.

Építsd fel a szakdolgozatod vázát. Az egyetemnek/főiskolának mindig vannak elvárásai ezzel kapcsolatban, azokat tartsad be.

Ez után már csak fel kell töltened a vázat tartalommal. Saját szavaidat használd! Könyvekre lehet hivatkozni vagy idézni is lehet belőlük. Mindkét esetben szükséges a forrásmegjelölés. Ha képeket használsz, ott is kell forrást jelölni.


Mielőtt belevágsz, jól olvassad el a felsőoktatási intézményed szakdolgozattal kapcsolatos elvárásait.


Egyébként, ha a konzulensed nem segít, miért őt választottad?

2018. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint bármilyen más beadandót, esszét, fogalmazást. Ha végzős vagy, akkor nyilván túl vagy már jó pár ilyenen.

Minden iskoláknak, szaknak vagy egy leírása a formai követelményekről, amiben benne van pontosan, hogy hogyan kell idézni, hogyan kell hivatkozni.

Másolni nem lehet. Max. egy-egy kis idézetet.

Gondold végig, hogy mit szeretnél, készíts egy kvázi tartalomjegyzéket, és az alapján kezdj el írni minden részhez.

2018. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Ezt hívják funkcionális analfabetizmusnak.

Hogyan választottál témát így? Hogyan jutottál el a záróvizsgáig?

2018. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Záróvizsgázni úgy jutottam el hogy az osztatlan egyetemi képzésben előírt összes vizsgámat eredményesen teljesítettem! A témát pedig azért választottam, mert társadalmi probléma, aminek a megoldása az illetékesektől nem éppen ideálisan lett kidolgozva és ennek hatására erősen megromlott a közbiztonságunk!


Magával a fogalmazással vannak problémáim a dolgozatban, hiszen számomra úgy tűnik mintha egyedül egy egyetemi tankönyvet kellene megírnom és mivel nem vagyok egyetemi docens, adjunktus, tanár így kissé frusztrál, hogy nem leszek rá képes! Még sose írtam ilyet és gondoltam megkérdezem azoktól akik már túl vannak rajta, hogy mi a titok :-)

2018. jan. 23. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
2,5 sorban leírtad ami 2 tőmondat lett volna, innentől kezdve... Egyébként ezek szerint nem éppen mérnöki szakon vagy, vagy tehát egész eddig olvasmányos dolgokat tanultál, és nem éppen teszt szerű zh-ket vizsgákat írtál. A témát ismered, csak össze kellene szedni magad, nem picsogni, elolvasni a követelményeket és annak megfelelően írni. Csak időben kell elkezdeni
2018. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs titka. Ugyanúgy írtam, mint bármi mást.

Nem ez lesz az első dolgozatod.

Kezd el, ha van már valamennyi, mutasd meg a konzulensnek és majd elmondja, hogy jó-e úgy.

Egyébként meg abban nem tud segíteni a konzulens, hogy megfogalmazza helyetted. Teljesen normális, hogy alap dolgokat mond. Majd ha már lesz anyag, amiben segíthet, akkor segít konkrétan. De azt nem várhatod tőle, hogy ő mondja meg, hogy konkrétan hogyan fogalmazz meg valamit.

2018. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, összekapom magam!
2018. jan. 23. 16:06
 8/8 anonim válasza:
Készíts vázlatot, hogyan szeretnéd felépíteni a dolgozatot. Utána olvasd el a könyveket, írd ki a dolgozatod szempontjából fontos adatokat, és ezeket fogalmazd meg a saját szavaiddal.
2018. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!