Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosin tényleg nem...

Állatorvosin tényleg nem lehet csúszni az anatómiával?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz, idén szeptemberben kezdek ott és már előre parázok a tárgytól. Ezért egy ismerősöm ismerősét kérdeztem és szeinte közvetlenűl csak egy ráépülő tárgy van, ezért "csak" azzal lehet csúszni egy évet, de semmi mással nem. Ez tényleg így van? És mennyire nehéz teljesíteni a követelményelet?

2018. jan. 24. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anatómiával egyáltalán nem lehet csúszni. Mert a ráépülő tárgyra is épül valami meg arra is és így tovább, egészen az utolsó félévig.

De nem kell az Anatómiát kiemelni, az egész szak telis-teli van ráépülésekkel, inkább az a kivétel, amivel "büntetlenül" lehet csúszni - ez adja a szak igazi nehézségét, szerintem.

De nem kell annyira parázni, "csak" tanulni kell, egyáltalán nem teljesíthetetlen:)

2018. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hú oké köszi:) és mik épülnek még rá? Mondjuk addig még rengeteg időm van.
2018. jan. 24. 18:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Most nem találom a honlapon a ráépüléseket, én még a régi honlapról irogattam ki magamnak, meg idén valamelyest változott is, lehet, hogy mire te odakerülsz, akkor is lesznek kisebb eltérések.

Egyelőre a bekerülésre koncentrálj:) Sok sikert hozzá!

2018. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem csak az anatómiával tudsz csúszni, hanem jópár más tárggyal is. És vannak az anatómiánál sokkal nehezebb tárgyak is
2018. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Például?
2018. jan. 26. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Az egész egyetem nehéz tárgyakból áll. Csak 1-2 könnyebb vizsga van, amire nem kell heteket tanulni. Ráadásul ahogy írta valaki, egymásra épülnek, tehát ha valamiből nem sikerül levizsgázni, akkor csúszik 1 évet az ember. Én elvégeztem, úgyhogy tudom jól. :) Az elején ami tanulós, az az élettan, biokémia az anatómia mellett. Aztán ott lesz a gyógyszertan, mikrobiológia, kórbonctan, belgyógyászat, járványtan, élelmiszer-higiénia... Egyik sem egy séta galopp. :) Sok sikert és főleg egy jó nagy adag kitartást kívánok!
2018. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ha valaki megbukik egy tárgyból, ami kéne másikhoz, akkor ki kell hagynia egy évet?
2018. jan. 31. 12:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Természetesen pótvizsgázni lehet! Ha az sikerül, akkor rendben van a dolog. De ha nincs meg egy tantárgyból a vizsgád (tehát ha megbuktál a pótvizsgán is), amire épül valami a következő félévben, akkor 1 évet csúszol. Amúgy az Állatorvosin az első évfolyamon a hallgatók harmada-fele csúszással végez. Kb. a harmaduk végzi el 5,5 év alatt.
2018. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, előfordul, hogy első évben 110 diák kezd, de 5,5 év múlva csak 60 diák kap diplomát. Ezzel sajnos számolni kell, még a legjobbaknak is
2018. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!